Wpis z mikrobloga

"LoCkDoWn NiE dZiAłA bo w Teksasie liczba zakażeń spada mimo jego braku"

No spoko, tylko o czym szury nie pamiętają? Albo raczej czego nie podadzą, bo nie pasuje do tezy?

Pogoda - obecnie temperatury dochodzą tam już do 30 stopni, przy takiej temperaturze w Polsce było po max kilkaset przypadków dziennie, tam mimo to mają ich po kilka tysięcy.

I dwa, coś, czego szury nie lubią bardziej niż lockdownu - SZCZEPIONKI.
Zaszczepionych przynajmniej jedną dawką jest prawie połowa mieszkańców, dwie dawki przyjęło już 20% mieszkańców. To też w dużym stopniu hamuje rozprzestrzenianie się zarazy.

#koronawirus #usa #teksas #covid19
  • 44
@CytrynowySorbet: To taka zagadka dla ciebie, czemu w takim razie w Anglii, mimo też dużej liczby szczepień, będą się chrzanić z otwieraniem gospodarki do czerwca?

Bardzo dobrze, że Teksas istnieje i służy jako świetny przykład, że cała paranoja jest przesadzona. Szczepionki, pogoda, jakoś w momencie znoszenia restrykcji "eksperci" nie brali tego pod uwagę i masowo #!$%@? jak to skazywanie ludzi na śmierć, sam prezydent to krytykował ^^. A tutaj rzeczywistość ich
, czemu w takim razie w Anglii, mimo też dużej liczby szczepień, będą się chrzanić z otwieraniem gospodarki do czerwca?


@Anien: pytaj anglików.

I teraz napiszę coś, co pewnie wybije cie z równowagi i spowoduje zwarcie:
sam jestem przeciwnikiem lockdownów.

Z tym, że potrafię na sprawę spojrzeć w miarę trzeźwo i nie jestem zaślepiony jedną, jedyną wersją i moja racja jest najmojsza.
To po co wyzywasz osoby negujące lockdown od szurów?


@wladyslaw-krakowski: nie kręć. Szurami nazywam osoby, które wbrew logice i faktom twierdzą że to lockdown nie działa, bo w teksasie spada liczba chorych. Gdzie te spadki spowodowane są sezonowością (temperatura) i masowymi szczepieniami. I te fakty pomijają, bo nie pasuje im do tezy o swojej wyższości.
Szczepionki już mają wpływ na zmniejszenie liczby zakażeń, co widać po Wielkiej Brytanii i Izraelu.


@Dyzio0700: i po Teksasie, czy nawet USA ogólnie.

@qbika: masz rację, dzięki. Widziałem w którymś wpisie mapkę z 43% i nie sprawdziłem prawdziwości, tylko użyłem tej liczby. Mam nauczkę na przyszłość.
@TomekABC123:
No napisales ze w teksasie liczba zakazen spada pomimo ze nie ma lockdownu, a ze glowna przyczyna spadkow jest szczepionka i wysoka temperatura, prawda? No z tego zdania jasno wynika ze przyczyna spadkow sa te dwie rzeczy, a nie lockdown. No wiec konkluzja z tego moze byc tylko jedna - albo lockdown nie dziala wcale, albo dziala w tak minimalnym stopniu, ze zdecydowanie lepiej wypadaja czynniki na ktore nie mamy
@CytrynowySorbet: to teraz użyję argumentu covidian, że trzeba się szczepić. Szczyt zachorowań w Izraelu przypadał na temperatury 25+ stopni, w Brazylii, przy temperaturach 25+ stopni, bo już się lato skończyło, umierało po kilka tys. osób dziennie, a Australia zamknęła wszystko w lecie. Także zamykam temat, bo się zbłaźniłeś