Wpis z mikrobloga

@kogut_20: 1+ lub 2+ bo są takie okoliczności że masz nowe mieszkanie a stare sprzedajesz i jesteś jedną nogą w starym i drugą w nowym. trzeba być wyrozumiałym na życiowe wydarzenia, ale generalnie to 1 mieszkanie lub dom
  • Odpowiedz
dostałbyś PRAWO do zamieszkania w mieszkaniu,


@mat888: A komu będzie przysługiwało to prawo? Każdemu kto skończy 18 lat? Co z małżeństwami? Im by przysługiwało prawo do zamieszkania w dwóch mieszkaniach?

oczywiście zgodnie z kodeksem lokatorskim

I jak będzie wyglądał taki
  • Odpowiedz
@Schovany: losowy algorytm wybierze tych co będą w Warszawie a resztę rozlosuje w inne miasta lub nawet wsie. Pamiętajmy, to jest mieszkanie gwarantowane za darmo więc będą pewne haczyki.
  • Odpowiedz
@pp93: w miarę możliwości powinien dostać mieszkanie tam gdzie chce, ale to byłyby rzadkie przypadki. Darmowe osiedla budowałbym w korzystnych lokalizacjach, głębokie podlasie byłoby ostatecznością. Jak za darmo, to raczej dużo powodów do narzekania nie powinien nikt mieć.


@aIkohoIik chciałbym żeby wszyscy się kochali i żeby był pokój na świecie
  • Odpowiedz
@Jamniki2: garsoniery 1 pokojowe z aneksem które dziś są za ponad 1k powinny być za darmo. zapewniają podstawowe potrzeby, nie są duże i drogie tak naprawdę. KAŻDY powinien mieć gwarancję otrzymania takiego lokum
  • Odpowiedz
@aIkohoIik:

Podatek kastralny? Buuu bedom kcieli wincyj za czynsza

Fundusz wykupuje całe osiedla co winduje ceny - komuchy zostawcie bogatych, 5x metr podrożał ale wypłata o 10% wcześniej wstawaj chuju więcej dźwigaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jamniki2: darmowe podstawowe mieszkanie w 2020+ powinno być standardem, nie luksusem. chcesz chałupę 100m proszę bardzo idź zarób na nią bardzo szybko to zrobisz, jestem syndykalistą nie komuchem
  • Odpowiedz
@Atx0937: Szanowny kolego, ale ja się jak najbardziej zgadzam co kwestii istnienia problemu zbyt wysokich cen mieszkań, co zresztą już pisałem w tym wątku. Baaa, w zasadzie do pewnego stopnia opisałeś w tym poście mnie, nawet okolicę wytypowałeś dość dobrze (proszę się odwalić od rejonów Bemowa, one nie są aż tak dalekie ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

To do czego tutaj piję jest fakt, że te komusze
  • Odpowiedz
@paczelok: dlaczego ograniczać swobodę działalności gospodarczej ? To tak jakby zabronić piekarzowi sprzedaży pieczywa albo wypożyczalniom samochodów najmowania pojazdów.
  • Odpowiedz