Wpis z mikrobloga

Przez chwilę myślałem, że robisz niezłe wkręcanie XD ale patrzę, że ty od wielu dni tak #!$%@?, ty tak na poważnie?

mam nadzieję że nie porównałeś na poważnie nieruchomości do żywej osoby.

@aIkohoIik:
Mam nadzieję, że nie interesuje cię to, kto jak wydaje na co swoją kasę, bo co ci do tego?

ale powinny istnieć odpowiednie ograniczenia posiadania nieruchomości w celu likwidacji patologii na rynku mieszkań.

Ale nikt nie broni innym
@modzelem: Właśnie takie jest założenie - że wszystko jest dla wszystkich, możemy albo iść tą drogą, albo uznać, że nasza obecna egoistyczna postawa jest lepsza i bić się jak głodne wilki o zasoby - co generalnie skończy się tym, że coraz mniejsza grupka będzie kontrolować coraz będzie bo efekt skali robi swoje.
@modzelem: a obecny system promuje pracę, gdzie coraz większej ilości ludzi praca jest na tyle mało warta, że sobie mogą pozwolić na wynajęciue pokoju max? xD A lepiej nie będzie, bo wraz z postępującą automatyzacją coraz więcej ludzi i miejsc pracy będzie bezużytecznych - co im powiesz, że powinni byli być programistami15k/lekarzami aby zasłużyć na godne życie?
podatek katastralny albo jak w szwecji że nie możesz mieć miliarda mieszkań na wynajem

@paczelok: Co następne? Limit samochodów? Limit zarobków?

Sam podatek katastralny może i głupi nie jest ale zamiast dochodowego, a nie jako dodatkowe obciążenie.
Mam nadzieję, że obecne ceny słodkich napojów gazowanych już uświadomiły wszystkim kto płaci podatki?
Jak wzrośnie podatek od nieruchomości to ceny wynajmu razem z nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba