Wpis z mikrobloga

@Baleburg:

Co za moralność xDˣᴰ norwegi bogate chuje wykupujo ale jak ja mam 5 mieszkań to spoko

Co więcej – jestem zdania, że nawet trzecia, czwarta, a może i nawet piąta nieruchomość nie jest niczym zdrożnym, choć oczywiście mam świadomość, że istnieją liczne patologie, jak na przykład Norwegowie wykupujący w Krakowie nie tylko mieszkania, ale nawet całe piętra czy bloki. I może właśnie tutaj rząd powinien interweniować, wprowadzając mądry podatek
  • Odpowiedz
Bogacenie się i inwestowanie? Można to robić na wiele różnych sposobów


@Baleburg: Podaj w takim razie przykład inwestycji, z podobnym ryzykiem i podobnym zyskiem jak nieruchomości.

Pozwólcie mi mieć te puste 7 mieszkań nooo... Przecież bez nich będę musiał pójść do pracy i co wtedy ja zrobię.


@Gaku745: I co jest złego w takim życiu? Po co mam pracować, jeśli mogę mieć środki na życie z inwestycji w
  • Odpowiedz
Po co mam pracować, jeśli mogę mieć środki na życie z inwestycji w nieruchomości, a czas który przeznaczyłbym na pracę mogę wykorzystać na realizację swoich celów i marzeń?


@mroznykasztan: No nie ma nic złego w byciu pasożytem społecznym w sumie. Takie życie z pracy kogoś innego i nigdy nie swojej. Spoko sprawa.

Tylko potem nie nazywajcie nas, socjalistów, leniami i pasożytami. To kapitalizm dąży do tego, że będzie zawsze klasa
  • Odpowiedz
@Gaku745: Osoba żyjąca z własnych inwestycji nie jest pasożytem. Taki ktoś sam zapracował na swój byt albo dostał pomoc od rodziny, najważniejsze że nie jest na utrzymaniu osób, które go nie chcą utrzymywać - czyli nie są na utrzymaniu państwa. Nie możesz takich ludzi nazywać "pasożytami", to nie jest uczciwe.

Socjaliści to co innego. Oni chcą żyć na koszt innych - darczyńców, państwa czy kogokolwiek innego, nie chcą utrzymywać się z swojej pracy, jaka by ona nie była. Mimo wszystko nie nazwę ich "pasożytami", jednakże nie nazwę ich także kimś pożytecznym w społeczeństwie.

To kapitalizm dąży do tego, że będzie zawsze klasa społeczna pasożytów, którzy mogą żyć w luksusach z inwestycji i nic więcej nie muszą
  • Odpowiedz
@kezioezio:

zamożni ludzie odrzucają tę wątpliwej jakości umowę społeczną.

Istnienie prawa własności też jest częścią umowy społecznej.
@Mortdecai: czy w kraju w którym pracujesz obowiązuje podatek katastralny? Jeśli tak to zastanów się dlaczego akurat tam pracujesz.
  • Odpowiedz
Takie życie z pracy kogoś innego i nigdy nie swojej.


@Gaku745: brzmi raczej jak typowy socjalista. xD Te współdzielcze formy zatrudnienia to jest taka utopia, że głowa mała. Już widzę te skuteczne zarządzanie przy zdecentralizowanej władzy i własności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mortdecai: dobra, ale jaki to kraj? I tam masz mieszkanie czy wynajmujesz? Być może opłaca Ci się to tylko dlatego że katastralny w tym kraju nie zezwala na trzymanie nieruchomości odłogiem oraz dochody z niego pozwalają zwolnić pracujących z dużych obciążeń, podobnych tym które mamy w Polsce.
  • Odpowiedz
Kurde, nie znam Cię, ale bije od Ciebie jakaś taka... nie wiem jak to nazwać? Zawiść? Zazdrość? Chęć do równania w dół?


@mroznykasztan: Ja do nikogo zawiści nie mam, po prostu nie nazywajcie socjalistów leniami.

Socjaliści to co innego. Oni chcą żyć na koszt innych - darczyńców, państwa czy kogokolwiek innego, nie chcą utrzymywać się z swojej pracy, jaka by ona nie
  • Odpowiedz
Socjaliści chcą społeczeństwa, w których każdy pracuje na samego siebie, w którym twój zysk pochodzi z twojej wypracowanej wartości.


@Gaku745: Czyli jeśli wypracowałem duży zysk w pracy zawodowej i za to kupiłem np. akcje spółki na giełdzie, z której mam na tyle duży, coroczny przychód z dywidendy że nie muszę już pracować to jest to wg Ciebie ok czy nie?
  • Odpowiedz
@Gaku745: A zdajesz sobie sprawę, że ten, którego stać na te mityczne kilka mieszkań zapewne odprowadził w życiu więcej podatku niż ten wspaniały nieleniwy socjalista jebiący za miskę ryżu w spółdzielni?
  • Odpowiedz
@Gaku745: Czy też w twoim wymarzonym społeczeństwie nie trzeba mieć podatków, nie ma pieniędzy, wszystkie zadania służące dobru wspólnemu robi nieleniwy socjalista jebiący za miskę ryżu w spółdzielni odśnieżania dróg, żeby ten ze spółdzielni mleczarskiej mógł w zimie dojechać do pracy, żeby ten z cechu robiących nogi od stołu mógł się w przerwie pomiędzy głosowaniami nad doborem układu słojów drewna z jakiego w następnym kwartale będą robić te nogi mógł
  • Odpowiedz
przepracowany i zaradny właściciel 20 mieszkań zapewne ten podatek przerzuci na najemców i na rynku nieruchomości zrobi się jeszcze większa patologia ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@aIkohoIik: Tak, tak. Tak będzie.
  • Odpowiedz