Wpis z mikrobloga

Mój szpital stał się znów w całości szpitalem zakaźnym - chorzy przestali się mieścić w województwie w szpitalach tymczasowych i przewidzianych oddziałach zakaźnych. Skutkiem czego oddziały szpitalne zostają w trybie pilnym opróżnione z pacjentów i czekamy na przyjęcie pacjentów z COVID-19.
Czuję się jak w zeszłym roku, tylko jakoś energii i werwy mniej - przybija mnie ta niemoc organizacyjna, brak rozsądku i odpowiedzialności. Tyczy się to zarówno decydentów jak i (a może nawet przede wszystkim) społeczeństwa. Zniszczyliśmy szansę na przygotowanie się, zbudowanie świadomości epidemiologicznej społeczeństwa i bardzo prawdopodobne, że również szansę na względny dobrobyt, w którym było nam dane funkcjonować przez ostatnie lata.

#medycyna #koronawirus #lekarz #gorzkiezale
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziadeq Szkoda, że usunąłeś swoje wpisy. Uważam, że były bardzo trafne. Ja się nie czułem urażony osobiście, ale jest mi wstyd za lekarzy, którzy wypowiadają się nierozsądnie - bo jestem członkiem tej grupy zawodowej.
Moim zdaniem nie ma nic złego w przyznaniu się do braku wiedzy i doświadczenia w jakimś temacie - to normalne, trochę gorzej jest, jeśli brakuje rozsądku i wyobraźni.
  • Odpowiedz