Wpis z mikrobloga

@FulTun: no i okej - bog cie osadzi nie ja
@Ordo_Publius: moze gdyby podchodzic do tego z lewackiej perspektywy mierzac wszystko rozumiem to jakies badania moglyby wykazac ze ryba to mieso, natomiast dla nas, Katolikow slowo boze jest nadrzedne i ryba to ryba - mieso to mieso, proste
@defkor: nie obrazaj Kościoła (specjalnie z dużej)
@Night_Star: bardzo dobrze powiedzial, nie wiem po co ten lenny face
@HrabiaTruposz:
@Ordo_Publius: gdybyś się trochę bardziej zainteresował to byś wiedział dlaczego ryba jest pokarmem postnym.

"Ryba od zawsze była symbolem Eucharystii. Chrześcijanin w przedstawieniach graficznych ukazywany był w postaci ryby, jako symbolu chrztu, natomiast Chrystus w postaci rybaka.
(...)Biorąc jednak pod uwagę bardziej przyziemne przesłanki, warto pokusić się tutaj o pewne porównanie. Tłuszcz i mięso uważano za jedzenie czerwone, krwiste, tłuste i gorące, natomiast ryba poprzez skojarzenia z zimnem i wodą, była
@Ordo_Publius: kiedyś śmialiśmy się, że amerykanie idą do sądu, bo oparzyli się kawą, na której nie było napisu, że jest gorąca. Robisz to samo co ówcześni amerykanie. Dla ciebie ksiądz musiałby powiedzieć na mszy "stronić od pokarmów mięsnych z ssaków, ryba i jej mięso wg naszej wiary jest pokarmem, który jest dozwolony w czasie postu"

Nie interesuje cię moja religia? To po kiego grzyba udzielasz się pod postem mówiącym o tejże