Wpis z mikrobloga

Nie interesuje cię moja religia? To po kiego grzyba udzielasz się pod postem mówiącym o tejże religii.


@lizakoo: Z tego samego powodu się wypowiada, z jakiego OP "chwaląc" się swoim postem rugał "lewactwo". xD Niestety nie od dziś wiadomo, że katolicy, szczególnie polscy, to najwięksi hipokryci pod słońcem.
@dumnymagazynier: jak ja się cieszę że z upływem czasu i odejścia od tej sekty/religii, zupełnie zapominam o tych regulkach wielkanocnych i innych pierdołach o które rodzina potrafi się pożreć bo to bo tamto.

A tak zostało samo życie, ot kolejny weekend który poświęcę na spędzenia z rodziną ale nie by się kłócić jak to bywało, ale by porozmawiać jak człowiek z człowiekiem.
@dumnymagazynier jedz co chcesz kogo to obchodzi xD dla mnie ryba to też mięso. Jak już ktoś miałby pościć to niech sobie pości jak chce. Mamy wolny kraj rób co chcesz tylko się z tym nie obnoś, jak i oni niech się nie obnoszą ze swoim weganizmem, czy wegetarianizmem. Pozdrawiam
Spożywanie ryby to spożywanie mięsa, nieuku.


@Ordo_Publius: Mięso to nie tylko pojęcie biologiczne ale też np. kulturowe czy prawne, a w naszej kulturze ze względu na wpływy chrześcijaństwa ryby nie były uważane są mięso. Tak samo jak we współczesnej zachodniej kulturze mieszanka białka i soi o strukturze przypominającej mięso nazywane są mięsem wegańskim, a smażona soja z panierką będzie nazywana schabowym, chociaż z mięsem nie mają nic wspólnego.
Ryba jest nieodłącznie skojarzona z chrześcijaństwem. Biskupi, papieże noszą na głowach takie dość specyficzne czapki, a kiedy spojrzy się na nich z boku, to wyglądają jak... ryby, a pierwsze rysunki przedstawiające ludzi-ryby pochodzą z terenów Bablionu. Chrzest, wyławianie ludzi z wody - to wszystko celebrowanie ryb. Im dalej sięgamy wstecz w historii, tym ważniejsza dla ludzi była astrologia - chrześcijaństwo i Katolicyzm nie jest tu odstępstwem, ale na przestrzeni lat się wszystko
Spoko, mam w pracy gościa, taki juz blisko 60, chłop ze wsi co to ma własne kury, kaczki itp. I bez zająknięcia wpieprza swojskiego kurczaka w piątek bo uważa, ze kurczak to nie mięso. ¯_(ツ)_/¯ a wierzący bardzo