Wpis z mikrobloga

Mirki mieszkające na stałe w #norwegia lub na innych #emigracja(ch) czy przystępujecie do #spispowszechny?

W Polsce mam jedynie adres zameldowania i nr telefonu, żadnych dochodów ani majątku. Zastanawiam się czy mam w ogóle obowiązek się spisać czy mogę zlać ich ciepłym moczem? Na dobrą sprawę gdyby nie dzisiejsze wpisy na mirko to bym się nawet o tym nie dowiedział.
  • 12
@Stashqo logujesz się z pesel, później podajesz imię panieńskie matki i podajesz dane. A później pytania, obywatelstwo, miejsce urodzenia, zamieszkania, gdzie się przebywało 31 marca, czy się pracuje i w jakim zawodzę, pytanie o wyznanie (można zaznaczyć że się nie che podawać), w jakim języku rozmawiasz w domu itd.
@Stashqo z tego, co czytalem, to potwierdzasz tozsamosc peselem i nazwiskiem panienskim matki. W moim przypadku to moze zadzialac, bo ani adresu zameldowania w PL, ani numeru telefonu z PL nie mam ( ͡ ͜ʖ ͡)
"Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski"


@bagi1: Dalej w artykule jest spisać muszą się nie tyko obywatele Polski, ale i cudzoziemcy przebywający w czasie spisu na terytorium Polski. Obowiązkiem objęci są także Polacy, którzy wyemigrowali

@Stashqo: To gdzie jesteś zameldowany nie jest ważne, pytają o miejsce zamieszkania. Jak wyjechałeś dalej niż dwa lata temu to pytań jest chyba tylko 10 czy 15. Można wypełnić w