Wpis z mikrobloga

#linux #jakilinux #kiciochpyta #linuks

PC z dobrymi param.
– Karta nVidia
– Mocno preferowane: KDE (wiem, że wszędzie można mieć, ale wolałbym nastawienie na KDE) oraz .deb
– System na lata, stabilny, głównie do pracy (webdev) i internetów, trochę Wolf ET ;-)

Nastawiałem się na KDE neon, trochę mnie w FAQ przestraszyli poniekąd porównując nastawienie z rolling release (które dla mnie stanowi zło wcielone).
Ogólnie kto pyta nie błądzi, więc z góry dziękuję za sugestie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 5
@wszyscy: Dużego wyboru nie masz w sumie.
- kde neon
- kubuntu
- debian z wrzutą kde
Trochę nie wiem czego oczekujesz xd Jak znajdziesz jakieś distro z kde oparte na debach to i tak na 95% będzie bazowało na kubuntu tylko autorzy dodadza 2 własne widgety albo zestaw ikonek.
@Kryspin013: Jakieś ciut egzotyczne mi się o uszy obiły, wątpię, żeby warto było się w takie pakować szukając stabilności, ale -jak pisałem- pytam, nim wybiorę.
Linuksa używam *naście lat, co nie znaczy, że mam ochotę poprawiać/przywracać konfigi, jak jeden z ciągłych upgradeów paczki mi coś namiesza.
@wszyscy: Zerknij na Pop!OS - ma dobrą obsługę kart nVidia, niestety na Gnome, ale KDE możesz doinstalować.
Z drugiej strony, to masz KDE Neon - distro bezpośrednio od twórców KDE, co zapewnia w miarę świeże pakiety środowiska graficznego. Natomiast nie wiem jak radzis obie z nVidią - wiem że jest to problematyczne, ja niestety na integrze od lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)