Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Doradźcie cokolwiek bo już mi ręce opadają. Żyjemy z żoną poniżej możliwości finansowych starając się odłożyć na własne mieszkanie lub dom. Mamy odłożone 250k i działkę, na której moja żona nie chce się budować. Jest 30 km od domu teściów gdzie obecnie mieszkamy i blisko obwodnicy miasta powiatowego, więc żona wymyśliła, że będziemy wdychać spaliny xD. Poza tym dla teścia taki dystans to jakbyśmy się równie dobrze na inny kontynent mieli wyprowadzić i powiedział, że nie będzie jeździć na budowę nam pomagać (nigdy go nie prosiłem xD). Moi teściowie to tacy raczej Janusze co zawsze na PiS bo kto tyla doł itd. ale poza tym z dobrymi intencjami i raczej chętni do pomocy, nie zdzierają z nas za rachunki i dokładamy się symbolicznie, tylko żarcie sobie sami ogarniamy we własnym zakresie (co i tak tanie nie jest bo każde zakupy w Lidlu to 200-300 zł na tydzień za samo żarcie, bo jednak na diecie czokoszokowej nie będziemy jechać #pdk). No i na tej całej budowie teść na pewno sporo by pomógł bo umie w wykończeniówkę, nie musiałbym chociażby brać ekipy do położenia podłóg i zrobienia ścian.
No i #!$%@? teraz tak. Wszystko drożeje jak #!$%@?. Inflacja robi swoje plus same ceny materiałów (chociażby styropian ostatnio). Mogę forsować budowę na tamtej działce, z ryzykiem, że żona będzie dupę truć że jej śmierdzi spalinami z drogi i rodzice nie przyjadą bo nie mają paszportu na opuszczenie swojego powiatu xD.
Mogę szukać innej działki i utopić w niej prawie całą gotówkę i nie wiem co dalej...
Mogę szukać mieszkania w jakimś szeregowcu albo czymś podobnym (żona do bloku z wielkiej płyty nie chce, ja w sumie też nie skoro mam budowę domu w zasięgu).
Mogę nie robić nic i patrzeć jak mi oszczędności zjada inflacja.
Mogę #!$%@?ć ten hajs, kupić sobie #!$%@? samochód jaki zawsze chciałem za gotówkę, elektronikę, sprzęty do domu itd.
Jak żyć?
#budownictwo #budowadomu #polska #jakzyc #finanse #pieniadze #polskiedomy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #606385b0ccdad9000aaf536a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Skąd pomysł że twoi teściowie głosowali na PiS? Prosze rozrysuj mi to, bo naprawde nie rozumiem. Z tego co rozumiem, twoi teściowie są jeszcze w miarę w porządku. To ty masz masz milion pomysłów na sekundę, sam nie wiesz czego chcesz. Ty i żona macie pieniądze, jak piszesz, a ty tu szukasz dziury w całym. Albo ustalacie obopólnie jak dalej będzie wyglądało wasze życie, albo bawicie się w piaskownicę
@AnonimoweMirkoWyznania: jaki dom chcecie budować? Bo jeśli ma to być wypasiona willa, to znaczy że masz 1/3 kwoty potrzebnej na budowę i wtedy ja bym sprzedał działkę, dołożył całe oszczędności i kupił mieszkanie jak najdalej od teściów pisowców. Jeśli chcecie mały, skromny domek to znaczy, że macie już ponad 50% kwoty potrzebnej na budowę...