Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 541
Zwiedzanie Plazy wieczorem już lekko zahacza o urbex. Pierwsze piętro zamknięte, na parterze działa tylko Kerfur, kiosk, jakaś galanteria skórzana i crossfit. Reszta zamknięta na głucho.

Agonia tego miejsca trwa już około 10 lat. I pomyśleć, że na samym początku istnienia jako tako to wyglądało; ludzi znacznie mniej niż w M1, ale kino oraz kręgle dostarczały odwiedzających.

Pamiętam jak w podstawówce autokar dowoził nas co miesiąc na filmy, wtedy wrażenie nowoczesności i luksusu było piorunujące (stały bywalec bazarów wówczas here).

Miejsce wygląda jak jakaś plansza w Tonym Hawku 3 #krakow #plaza
DerMirker - Zwiedzanie Plazy wieczorem już lekko zahacza o urbex. Pierwsze piętro zam...

źródło: comment_1616824473pkZq1tctCR4GNL8X8K8SZl.jpg

Pobierz
  • 69
@DerMirker: Plaza to była umieralnia już kilka lat temu, teraz kiedy w innych galeriach jest pusto to tam musi być dramat :). Pamiętam jak po otwarciu jeździłem tam z rodzicami, ale to był wypas :)
@DerMirker: Tak w ogóle to ciekawi mnie z czego taka dyrekcja się utrzymuje. Przecież oni muszą kosmicznie dopłacać do interesu przy tych kilku sklepikach otwartych.
@rolnik_wykopowy: @DerMirker: @allesisthelal:
Tam dalej, za M1 były akademiki UJ. Powinni zrobić coś w stylu, nie pamiętam jak to się nazywa, wynajem małych pomieszczeń z krzesłami/stołem, za niewielkie pieniądze. ale czynnych 24h. Jak ktoś musi się uczyć, a nie ma jak lub gdzie tego robić, małe spotkania np grupy korepetycji. NIE biznesowe centrum kongresowe, bo trochę za dużo tego w krakowie - każdy większy budynek wynajmuje mniej lub bardziej