Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 541
Zwiedzanie Plazy wieczorem już lekko zahacza o urbex. Pierwsze piętro zamknięte, na parterze działa tylko Kerfur, kiosk, jakaś galanteria skórzana i crossfit. Reszta zamknięta na głucho.

Agonia tego miejsca trwa już około 10 lat. I pomyśleć, że na samym początku istnienia jako tako to wyglądało; ludzi znacznie mniej niż w M1, ale kino oraz kręgle dostarczały odwiedzających.

Pamiętam jak w podstawówce autokar dowoził nas co miesiąc na filmy, wtedy wrażenie nowoczesności i luksusu było piorunujące (stały bywalec bazarów wówczas here).

Miejsce wygląda jak jakaś plansza w Tonym Hawku 3 #krakow #plaza
DerMirker - Zwiedzanie Plazy wieczorem już lekko zahacza o urbex. Pierwsze piętro zam...

źródło: comment_1616824473pkZq1tctCR4GNL8X8K8SZl.jpg

Pobierz
  • 69
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chyba Edyta Górniak miała kiedyś koncert z jakiejś tam okazji (albo inna przygasła gwiazda?)

@DerMirker: Edyta Bartosiewicz na pewno, bo pamiętam jak przyjechałem tylko na chwilę coś załatwić w Plazie i #!$%@? się w taki korek, że godzinę wyjeżdżałem z parkingu podziemnego - akurat wszyscy z koncertu wyjeżdżali (°°

To miejsce już dawno powinno być przerobione na usługi albo mieszkania.

Właściciele
@negroni: nope, pozwolenie wydano już ok. 2011 roku, jeśli nie wcześniej, potem się wstrzymano.
Ostatnio to już obiło mi się o uszy, że może jednak hotel tam zrobią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DerMirker: ja myślę, że to miejsce dobija głównie lokalizacja - żeby tam pojechać to musisz akurat tam chcieć się wybrać - w przeciwieństwie do wszystkich innych galerii, które możesz odwiedzić no. W drodze do domu. W zasadzie ciekawe co z tym zrobić - niby jakiś outlet ma być, ale czy to wypali? Moim zdaniem będzie dalej ten sam problem - Daleko żeby dojechać.

@allesisthelal: panie widziałeś ile tam jest nowych
@allesisthelal: nie, normalnie ludzie tu mieszkają. Dużo rodzin z dziećmi i młodych ludzi. Ja chodzę do tego Carrefoura w Plazie właśnie dlatego, że mam blisko. Moim zdaniem brakuje tam jakichś sklepów z ubraniami w normalnych cenach, w tym dla dzieci. Do tego fajnych restauracji i ogródków na zewnątrz.
@Zuler: O hotelu słyszałem w tym samym czasie, co i o outlecie. Nie wiem, może jestem w błędzie, ale wedlug mnie przerobienie tego na centrum sportowo rozrywkowe, to mogłoby to być naprawdę strzał w dziesiątkę. Dołożyć bary z planszówkami, z konsolami. Sklepy z komiksami. Może część parkingu dać food truckom. Najgorsze co może się stać, to przerobić, to na kolejny ciucholand, albo właśnie hotel. Szkoda by bylo stracić kino na ich
@DerMirker czyli nie tylko ja zauważyłem że ta galeria ledwo funkcjonuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bywałem tam dość często na kręglach właśnie, kiedyś jeszcze w podbazie do kina tam się szło. Ostatnio byłem tam na bilardzie w sierpniu 2020. Za dzieciaka to miejsce sprawiało jeszcze wrażenie jakby ta galeria tętniła życiem.
@DerMirker: jakieś piec lat temu jeździłem tam w zimie z małym dzieckiem żeby uczył się chodzić ;) było zawsze pusto. I jak się nauczył to już tam nie jeżdżę a mieszkam ze 3 kilosy od plazy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: przecież w serenadzie są tłumy nawet teraz. A nowe bloki to tak na prawdę pod inwestycje na koncerty dla turystów.

@allesisthelal: przecież w tych nowych blokach mieszkają ludzie normalnie, a nie że 90% na wynajem

Serenada ma inną lokalizację, jest nowa, ma obok duży market spożywczy, była targowania na centrum mody (miały być prestiżowe marki, ale #!$%@? finalnie z tego wyszedł)
@DerMirker: swojego czasu, z rok temu, bywałem tam co jakiś czas bo zgarniałem albo zawoziłem kumpla do szkoły walki Drwala. Też wtedy robiłem fotki i filmy i wrzucałem znajomym, takie prawdziwe postapo. Życie w zasadzie tylko na jednym końcu, przy Cinema City i McDonaldzie, jak się szło dalej to pustka i cisza.
A pamiętam jak Plaza była u szczytu świetności - na przykład byłem tam na którejś części Władcy Pierścieni razem
@negroni: Akurat Atut ma ta zaletę że nie kręcisz się jak gówno w kiblu po kilku poziomach galerii tylko od razu wbijasz do sklepu którego ci potrzeba, zmniejsza to też populacje zjebów chodzących do galerii na spacer tudzież towarzysko :). A że dobór sklepów od czapy to inna bajka, chociaż z tego co widzę to na mały ruch nie narzekają.