Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
MÓJ ŚNIADANIOWY SPOSÓB NA MAKARON A'LA CARBONARA
______
Słuchając w RMF Classic o największych odkryciach ludzkości i odpowiedzi słuchaczy na temat tego co oni sami w swoim życiu wynaleźli i ja też na coś wpadłem. (ʘʘ)

Na to jak można przyrządzić Carbonarę z takiej 3-jajecznej jajecznicy. Przyprawionej "turecko-śródziemnomorsko" (papryka w proszku, harrisa, curry, pieprz, szafran, zalewa z oliwek ZIELONYCH itp.), na podsmażonej stwardniałej szynce i cebuli.

Wystarczy zamiast kromek chleba wyciągnąć taki makaron świderki z lodówki, zalać wrzątkiem na talerzu do zupy (aby spulchniał i się podgrzał) i do jajecznicy z makaronem ODDZIELNIE podanej dosypać ser tarty twardy dojrzewający (corregio, grana padano). Coś pyyysznego ()

W ogóle to taki makaron z serem ma olbrzymi potencjał smakowy, do robienia z chociażby warzywnych dań dania na mój smak wykwintne. Podane w ten sposób duszone warzywa z pokrojoną papryką i cukinią są równie pyszne na obiad. () ()

Na tyle to dobre, że aż współczuję kulturystom, którzy muszą sobie wszystkie dane odżywcze po dietetycznemu przeliczać, opierać się na gotowych, byle jak przygotowanych i obrabianych daniach w plastiku. I paćkać to jakimiś sosami i mieszankami aby dopełnić +/- sztywną normę na zapełnienie swojego planu dnia tymi "zautomatyzowanymi" 5 posiłkami. ¯\
(ツ)_/¯

#gotowanie #gotujzwykopem #sniadanie #kulinarneinspirancje #kulinaria #jajecznica #jajecznicaboners #jajecznicanasniadanie #makaron #carbonara
  • 2