Wpis z mikrobloga

  • 2288
Ta nasza Polska to juz głównie kraj niewolnikow. Pamietacie np protest taksowkarzy vs uber ? Oni nie protestowali by mniej podatku placili jak uber , tylko protestowali by uber podatek placil. To samo lobby bukmacherskie. Kiedys mozna bylo obstawiac mecze na zagranicznych stronach bez problemu bez podatku, ale Polskie firmy bukmacherskie zamiast protestowac by i one podatku nie placily to awanture robily by zagraniczne firmy nie mialy tu wejscia. Co im sie udalo i jest blokada ip. To samo sie dzieje przy ograniczeniach koronawirusa. Zostawili koscioly i np kasyna otwarte. A my zamiast sie skupic by walczyc o to aby wszystko bylo otwarte , to sie przekrzykujemy ze skoro silownie zamkniete to dlaczego koscioly otwarte xP Takie moje przemyslenia z rana. #koronawirus
  • 71
  • Odpowiedz
Oni nie protestowali by mniej podatku placili jak uber , tylko protestowali by uber podatek placil.


@kurak2301: tak tylko przypomnę że protesty przeci podatkom a dokładniej przeciw kasom fiskalnym odbywały się już laaata temu.
  • Odpowiedz
@kurak2301 przecież nie od parady mówi się ze jak sąsiad kupi krowę i ma z niej mleko, to drugi nie kupi krowy żeby mieć też mleko, tylko zrobi wszystko żeby sąsiada krowa zdechła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurak2301: ta, najlepiej niech nikt nie płaci podatku, wtedy na pewno służba zdrowia i inne usługi publiczne będą na wysokim poziomie. Wybacz, ale te przemyślenia są kompletnie z dupy
  • Odpowiedz
@kurak2301: To podobnie jak dyskusja o legalizacji narkotyków. Wszyscy wolnościowcy ale zawsze pada argument: "niech opodatkują, najebią VATu i akcyzy to bedo piniondze".

To samo sie dzieje przy ograniczeniach koronawirusa. Zostawili koscioly i np kasyna otwarte. A my zamiast sie skupic by walczyc o to aby wszystko bylo otwarte , to sie przekrzykujemy ze skoro silownie zamkniete to dlaczego koscioly otwarte


Ja to odbieram raczej w tę stronę, że to
  • Odpowiedz
@kurak2301: Ale przecież w innych krajach jak np USA masz tak samo. Ktoś proponuje, żeby studentom umorzyć kredyt studencki i żeby wprowadzić taki system studiów jak w Europie to masa osób kwiczy "Ej ja skończyłem studia 15 lat temu, kredyt spłaciłem i mi gówno oferują to niech innym też nie pomagają ze studiami"

Biedę mentalną masz na całym świecie
  • Odpowiedz
A my zamiast sie skupic by walczyc o to aby wszystko bylo otwarte , to sie przekrzykujemy ze skoro silownie zamkniete to dlaczego koscioly otwarte xP Takie moje przemyslenia z rana


@kurak2301: jak sam jestem liberałem, ateistą, lewakiem tak zawsze powtarzam że #neuropa krytykuje dzialania rządu w sprawie covid bo są one zbyt lekkie, za łatwo da sie obejść i mają zbyt wiele wyjątkow, a nie dlatego że
  • Odpowiedz
@kurak2301 @picasssss1:

Moja perspektywa jest następująca: jeśli większa część społeczeństwa płaci podatki i składki od osiąganego dochodu czy też przychodu (jak np. pracujący na UoP) to albo równamy tej większej części społeczeństwa podatki w dół (ale to też ma skutek - mniejsze przychody budżetowe, konieczność cięcia wydatków państwa i akceptacja jeszcze niższej jakości tzw. usług publicznych lub niższego socjalu) albo podwyższamy do poziomów eliminujących dumping podatkowy podatki i składki
  • Odpowiedz
@kurak2301: standard. Ale zarazem nie widzę w tym czegoś wielce dziwnego. Powoływać się na precedensy to norma w sądownictwie, więc przykład od najlepszych hehe. Zwykły krzyk jeszcze mniej skuteczny
  • Odpowiedz