Wpis z mikrobloga

Elo, wytłumacz mi ktoś jakie są zalety posiadania na rowerze garmina na gps (który jest bardzo drogi)
I czy zwykły smartfon który i tak biorę na rower go nie zastąpi?

Ogólnie nie ogarniam tematu, czy są jakieś darmowe spoko warte uwagi, która mi podliczy trasę, średnia prędkość itp? Z czego wy korzystacie mirki? Chce sobie ustawić cel x km w tym roku ale nie ogarniam tych appek.
#rower #gravel #strava #garmin
  • 45
@T1001: no trochę właśnie trafiłeś w moje myślenie, wg mnie Garmin jest wgl overpriced ze względu na napis. Coś jak Apple. Rozumiem że wygoda korzystania i trwałość to jest top quality. Ale kult jaki towarzyszy tym urządzeniom jest trochę przesadzony wg mnie. Moim celem jest januszowy bikepacking na rowerze z Decathlonu, wg można garmina na taki rower zakładać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i chyba wolę kasę zainwestować
@nocneszczury: jeżdżę teraz że starym telefonem który leżał w szufladzie Xiaomi redmi 4a, nie szkoda go i bateria wystarcza na kilka godzin jazdy
Plusy : + Koszt rozwiązania to 20 zł, bo tyle dałem za uchwyt, a telefon leżał w kartonie
+ Jest lekki
+ Zawsze mogę zadzwonić i sprawdzić mapę na 5 calowym ekranie
+ Mimo że jest stary ma androida 10, więc każda appka śmiga
- minusy to brak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@valko77: używam telefonu + powerbank. Co do aplikacji to zdecydowanie OSMAnd (co ważne - z FDroid!). Faktem jest, że trzeba się jej trochę nauczyć, ale jak to ogarniesz (a jest dużo filmów na YT), to normalnie kombajn. Ma niemal wszystko czego dusza zapragnie.

Wersja z FDroid daje możliwość nielimitowanego pobierania map offline.