Wpis z mikrobloga

@Cyprok: no ale to są też gównostatystyki, bo wiadomo, że ten współczynnik zależy od stopnia zgłaszalności (wg oficjalnych danych dużo bezpieczniejsze dla kobiet są np. pogrążone w konflikcie Syria czy Indie, które mają ogromny problem z gwałtami). W zależności od źródeł, w Polsce 90-94% zgwałconych nie zgłasza tego na policję.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: O ile się orientuję to badanie Eurostatu po prostu było przeprowadzane na obywatelkach danego kraju w formie ankiety, więc ciężko tu mówić o stopniu zgłaszalności, bo to w ogóle nie było brane pod uwagę. Pytania były tak dostosowane, aby wszystkie kobiety dostawały takie same, a nie dostosowane pod prawo danego kraju,
  • Odpowiedz
@Cyprok: Czytajcie uważnie - 1/4 pokrzywdzona. Czyli jak np jej koleżanka musiała odwołać spotkanie bo ktoś ja faktycznie zgwałcił to ona już jest pokrzywdzona.
  • Odpowiedz
@Cyprok: często się rozchodzi o definicję gwałtu, kiedyś sprawdzałem różne statystyki i na przykład według amnesty International mężczyzny nie można zgwałcić w ogóle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jakly tak, wymuszony emocjonalnie tez. Nie tylko przemoca i sila fizyczna.

@kawazrana: gdyby mężczyźni posługiwali się tak daleko idącą retoryką, to odmowa seksu (w stałym związku) byłaby klasyfikowana jako przemoc ( _)
  • Odpowiedz
@Replica: Być może coś pomyliłem, już nie pamiętam. W każdym razie nie mam powodu nie wierzyć statystykom. Skoro organizacje feministyczne bez przerwy posługują się statystyką policyjną do argumentowania, że są ofiarami przemocy domowej w 90% przypadkach, to pozostaje mi uwierzyć danym Eurostatu w kwestii gwałtu. Bo do różnych rzeczy można znaleźć różne statystyki, było badanie CBOS, które pokazywało, że przemoc domowa rozkłada się mniej więcej 50-50, ale nikt tym badaniem się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyprok: a jakieś konkrety? Ja na stronie Eurostatu widzę dane z oficjalnych statystyk.

@Replica: przecież tu mirek zalinkował
https://www.wykop.pl/wpis/56314681/#comment-200490757

@Cyprok: często się rozchodzi o definicję gwałtu, kiedyś sprawdzałem różne statystyki i na przykład według amnesty International mężczyzny nie można zgwałcić w ogóle.

@Fingal: nie w zalinkowanym badaniu, które normalizuje metodyką takie różnice poprzez zadawanie stosownych pytań
  • Odpowiedz
Czyli jednak było takie badanie


@Cyprok: bło przynajmniej się nie przyznawać, że wcześniej tego nie wiedziałeś. Przynajmniej wyszedłbyś z twarzą...
  • Odpowiedz
@Prawy_Mireczek_: jak miałam jakieś 11-12 lat to pewien jegomość w płaszczu pokazał mi w parku swoje przyrodzenie. Wiem, ze dla wykopków to może być tylko „haha, przecież tylko pokazał dziecku #!$%@?” ale to trochę ryje banie.
Może miała na myśli tego typu żarcik?
Ogólnie statystyki gwałtów z postu Opa są przesadzone. Ale w te dotyczące nadużyć seksualnych jestem niestety w stanie uwierzyć. Klepanie w tyłek, złapanie w żartach za cycka, ocieranie
  • Odpowiedz
@Replica: Wiedziałem, dlatego pierwotnie napisałem dokładnie o tym, że coś kojarzyłem, że to badanie opierało się na ustandaryzowanych pytaniach dla wszystkich kobiet bez względu na prawo danego kraju. Potem zacząłem szukać i nie znalazłem, więc stwierdziłem, że widocznie się pomyliłem, ale jednak ktoś wrzucał linka, więc słusznie mi coś świtało w głowie.
  • Odpowiedz
@Cyprok: I dlatego napisałeś gównowpis o opieraniu na oficjalnych statystykach i jak to im trzeba wierzyć, bo przecież te złe feministki im wierzą, więc tak trzeba. Totalnie tak było.
  • Odpowiedz
@Replica: Zdania nie zmieniam, te oficjalne też źle nie wypadają, a tamto badanie po prostu nie uwzględnia prawa danego kraju i ma bardziej ujednolicone pytania, więc jak ktoś nie wierzy w oficjalne to zawsze może zerknąć też na to, które opiera się na czym innym. Nie chcesz mi wierzyć to nie wierz, nie będę płakać z tego powodu. Logicznym jednak wydaje się wniosek, że skoro pisałem o tym badaniu wcześniej i
  • Odpowiedz
Na szczęście nie jeżdżę komunikacją miejską, więc jestem wolny od oskarżeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LamajHarma: Nie jesteś, bo gwałcisz je ekonomicznie. Nie może być tak, że dziewczyna jedzie w autobusie a samiec wykorzystując swojego falliczne uposażenie jedzie sobie wygodnie samochodem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz