Wpis z mikrobloga

@K-S-: ADHD to taka katalogowa suma objawów w kategoriach impulsywności, hiper-aktywności i zaburzeń koncentracji mających wspólną przyczynę w nieprawidłowym działaniu konkretnych obszarów mózgu, możliwych do leczenia grupowego za pomocą jednej terapii. Czyli samo w sobie chorobą nie jest ale jakby" kilkoma chorobami tego samego organu które da się hurtowo leczyć jedną tabletką"
@kaszannna: @zefj: zrobiłem z siebie wielkiego idiotę na innym portalu i wstyd mi było tam pozostać więc
@Twardy_Narkotyk: Bo tak w sumie ten opis trochę do mnie pasuje i jeszcze ta muzyka. Ale z drugiej strony jak coś chcę to potrafię sobie powiedzieć że musze coś robić. Z oporami ale jednak.

Choć również multum rzeczy przekładam na później.
@dobrosulka uwierz mi nie chcesz się wszystkim interesować. Sto tysięcy pomysłów na godzinę, motoryzacja, informatyka, renowacje, elektronika, elektryka i tak dalej. I wiesz jak to ostatecznie wygląda? Auto #!$%@? bo coś zaczęte a nie skończone. Komputer #!$%@? bo zrobiony by działał (dokładnie wiem jak zrobić by było dobrze ale przecież....samochód itd), dwa motocykle w trakcie remontu, oczywiście i tutaj nie ma odchyleń. Wszystko #!$%@? po całym garażu i nawet nie chce myśleć
@JakKompocikToTylkoTruskawkowy: @Jedyny_Jedynak: ADHD da się wyleczyć tak samo jak amputowaną nogę. Na to że wyrośnie nowa nie ma szans nigdy ale można zbudować sobie protezę, nauczyć się na niej chodzić i korzystać z chodnika prawie tak samo jak na zdrowej nodze. Tylko trzeba odpocząć na ławeczce co jakiś czas.
Tutaj macie pana profesora który jest wyznacznikiem tego co wiemy o ADHD:

https://www.youtube.com/watch?v=_tpB-B8BXk0&t=291s
@dobrosulka: czuje się podobnie, tysiąc zainteresowań, ale żadnych konkretów, a ćwiara na karku więc wypadałoby się rozwijać w określonym kierunku by czerpać z tego i przyjemność i korzyści finansowe. Najlepszym-najgorszym tekstem na takie 'zainteresowanie się wszystkim po trochu' to klasyczny tekst "coś tam wiesz, czyli nie wiesz" - w skrócie coś tam wiesz jesli chodzi o wiele zagadnień, no ale z tego nic nie wynika
@antek_akrobata: Gratuluje empatii. Powinnieneś dodać jeszcze że "po prostu to zrób" albo "skup się". Ludziom w depresji też pewnie mówisz "uśmiechnij się i ciesz się z życia". Jak samochód się popsuje to sam mówie "weź się napraw i jedź" i działa!1

@dobrosulka: polecam od razu pójść do psychiatry, który ma w portfolio zaburzenia funkcji wykonawczych właśnie. On i tak zapisze na dodatkowe badania w międzyczasie u psychologa. Ja tak miałem,
Moim problemem jest to, że chciałabym robić i interesować sie wszystkim, w yniku czego nie robie nic i tak leże.


@dobrosulka: Moim problemem jest to, ze interesuje sie prawie wszystkim, w wyniku czego mam wiele hobby i brak czasu na lezenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chce się wszystko jednocześnie, od zrobienia sobie stolika do kawy po zaprojektowanie systemu chłodzenia w Starshipie, jak próbujesz coś nowego i od razu nie jesteś w tym mistrzem to przestajesz to robić.


@Mashcar: o w mordę, to ja od 30 lat.
mam całe mieszkanie #!$%@? przeróżnymi przydasiami do miliona rzeczy, którymi zaczynałem się zajmować.
Od zestawów do tworzenia układów elektronicznych, przez dłuta snycerskie i pierdylion akcesoriów modelarskich i modeli plastikowych po
Ludziom w depresji też pewnie mówisz "uśmiechnij się i ciesz się z życia".


@Mashcar: wcale nie, depresja to poważna choroba. A z ADHD to oczywiście ciekawy trop, ale teraz każdy z gorszą koncentracją i uwagą będzie się zastanawiać, czy nie ma ADHD, jednocześnie skrolując kolejne artykuły w internecie. Patrząc jak życie człowieka się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat, to jednak uważam, że trzeba zwrócić uwagę na nadmiar bodźców. Czuję się czasem
@antek_akrobata: to też fakt, ADHD jest jednocześnie "overdiagnosed" i "underdiagnosed". Dlatego tylko specjalista może na 100% orzec czy na coś cierpisz. Widziałem się z trzema różnymi lekarzami przez około 6 godzin zanim dostałem swoją diagnoze. Tutaj należy też pamiętać, że różne są objawy. Nauka idzie cały czas do przodu, trzeba być otwartym z dozą samokrytyki. Problemy z ADHD są całe życie, można je tylko załagodzić z różnym efektem. Jeżeli ktoś stwierdza