Wpis z mikrobloga

Z tego co kojarzę to wiele wykopków ma ten model ekspresu (Saeco Lirika) więc może ktoś miał podobny problem.
Kawa leci baaardzo powoli, praktycznie po kropelce, czasami za drugim-trzecim razem rozchula się i leci w miarę normalnie (chociaż też bez szału).
Odkamienianie oczywiście robię regularnie ale zauważyłem, że podczas programu on w ogóle nie płucze tej części nalewającej (tylko spieniacz i "dół"). Próbowałem tam wkładać i przepychać jakimś drutem ale nic tam nie czuję oporu.
Generalnie ekspres swoje przeszedł bo na liczniku ma już 15 tys. kaw, no ale może da się to jakoś łatwo naprawić to po co wyrzucać.

#kawa #saeco #ekspresdokawy #kuchnia #kiciochpyta
Pobierz PiccoloGrande - Z tego co kojarzę to wiele wykopków ma ten model ekspresu (Saeco Liri...
źródło: comment_1616318172WZa7rkn4GesqC1TAA0BpOI.jpg
  • 11
@PiccoloGrande przepływomierz zapchany. Trzeba rozebrać, wyjąć i wyczyścić kryzę na zasilaniu przepływomierza. Możesz zrobić test pompy i któraś kontrolka powinna migać w takt pracy przepływomierza. U mnie przed czyszczeniem migała 2-3x/s po czyszczeniu pewnie jakieś 15.
@Spider1919: To chyba nie ten model bo tu nie ma opcji zmielonej kawy.

@Kulek1981: Próbuję wstawić ale wykop odrzuca przez format, potem jeszcze spróbuję. A jak się dobrać do wylewki żeby ją przeczyścić porządnie? Tak jak mówię jak robię kilka kaw pod rząd to przykładowo trzecia leci już dużo lepiej, więc tak jakby taktycznie coś się zapychało tam. A no i ja nie słyszę żadnych dźwięków innych niż gdy działał
@PiccoloGrande: Czyszczenie tabletką można zrobić na dwa sposoby. 1 sposób Saeco/Philipsa - na wyłączonym ekspresie wkładasz tabletkę do zaparzacza i uruchamiasz ekspres. Po kilku kroplach płukania wypinasz go z sieci i czekasz 15 min aż się tabletka rozpuści a następnie podpinasz ekspres i uruchamiasz go.
2 sposób to tryb serwisowy, po włożeniu tabletki przedstawiasz blok w tryb pracy, grzejesz grzałkę i puszczasz 50 impulsów przez blok. Po minucie puszczasz kolejne 50