Wpis z mikrobloga

Jako lekarz z oddziału Covid proszę Was zostańcie w domu szczególnie osoby z BMI>30. Jest dramatyczna sytuacja i praktycznie nie ma już miejsc. Odmiana brytyjska jest dużo bardziej śmiercionośna. :( Za 2-3 tygodnie będzie po 500-600 zgonów dziennie oby to nie byli Wasi dziadkowie ani rodzice.
#koronawirus #polska #covid19
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szasznik: tak jak pisałem to bardzo indywidualne kiedy człowiek odczuwa duszność. Krzywa wysycenia Hgb jest S kształtna człowiek z dobra saturacja może mieć nawet niewydolność oddechowa w gazometrii krwi tętniczej. Widziałem ludzi z 50% normalnie jedzących śniadanie oczywiście bez naszej zgody przyłapani na tym jak ściągnęli tlen. Większość zmarła.
  • Odpowiedz
@szpongiel: czasami leżeli u nas pacjenci z innych oddziałów szpitalnych wymagający nadzoru na przykład przed ciężka operacja z przypadkowo wykrytym Covid i mimo, że nie wymagali tlenu byli zostawieni.
  • Odpowiedz
Dzisiaj w moim województwie nie ma ani jednego miejsca dla pacjenta Covid wymagającego tlenu. Żadnego!! Dzwonił koordynator zarządzania kryzysowego czy mamy gdzie izolować ludzi przy butlach z tlenem. Nie nie mamy. Na razie najgorszy dyżur w historii mam.
  • Odpowiedz
@Littletiki: trzymaj się chłopie. Moja żona jest od 4 miesięcy lekarzem spec w szpitalu covidowym 3 poziomu więc wiem ile z siebie dajecie i jak jest ciężko. A niestety będzie jeszcze gorzej :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Littletiki: Nie zwalnia metabolizm tylko mniej się ruszasz i spalasz mniej kalorii. To nie jest tajemna wiedza, nie ośmieszaj się. Powiedz że nie słyszałeś nigdy o bilansie kalorycznym?
  • Odpowiedz