Wpis z mikrobloga

Jako lekarz z oddziału Covid proszę Was zostańcie w domu szczególnie osoby z BMI>30. Jest dramatyczna sytuacja i praktycznie nie ma już miejsc. Odmiana brytyjska jest dużo bardziej śmiercionośna. :( Za 2-3 tygodnie będzie po 500-600 zgonów dziennie oby to nie byli Wasi dziadkowie ani rodzice.
#koronawirus #polska #covid19
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest dramatyczna sytuacja i praktycznie nie ma już miejsc


@Littletiki: każdy się dusi czy poprostu test wykrył covidka (grypke) i miejsce zajmuje

@56632: xD

@Shatter: nie wiem, z której części 'xD' ale to czy każdy się dusi to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Littletiki: takie pytania mam: dlaczego nie szuka się intensywnie leku na covid? Przecież to powinien być priorytet. Mija już rok a oni dalej huia mają do zaoferowania.

Ostatnio czytałem o Iwermektynie, mają badania na swoim koncie. Może coś słyszałeś o tym?

@hansschrodinger: no właśnie, dlaczego. Podpinam się pod pytanie. Minął rok i trudno już innego wytłumaczenie szukać w tej kwestii niż coś w stylu pic rel
szpongiel - > @Littletiki: takie pytania mam: dlaczego nie szuka się intensywnie leku...

źródło: comment_1616316932vvL07QsIeXrwPjVgPstUpd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: leki na chorobę wirusową - powodzenia. Wirusówki się leczy tylko objawowo. Można im też zapobiegać szczepiąc. Innej drogi aktualnie nikt na świecie jeszcze nie opracował.
Przy covid dochodzi do degradacji płuc - żaden lek na to nie pomoże. Można tylko podawać tlen, żeby pacjent się nie udusił, a przy dużych uszkodzeniach płuc i to jest problemem, bo płuca tego tlenu po prostu "nie przyjmują".
  • Odpowiedz
Jako lekarz z oddziału Covid proszę Was zostańcie w domu


@Littletiki: Pewnie, nie ma problemu. Przecież to tylko 2 tygodnie, nie chcemy tutaj drugiego Bergamo!

A tak serio to xD i wsadźcie sobie już to szerzenie paniki. Zawsze jest ryzyko, ale ludzie chcą podróżować, spotykać się i po prostu żyć. A życie nie polega na niewychylaniu głowy i próbie przeżycia jak najdłużej nie patrząc na nic więcej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: To jest nic, w Niemczech porozwieszane od maja info o pomocy ofiarom przemocy domowej. Zamknij rodzinę na miesiąc czy dwa tygodnie i w niektórych dojdzie do przemocy.

Ludzie są tylko ludźmi, nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
Przeciez otwarte sa silownie, wystarczy wyrobic licencje na przeciaganie liny, ale jak sie nie chce to tak jest


@raxi109: rozumiem że to sarkazm i nawiązanie do absurdu sytuacji.. natomiast jeżeli napisałeś to serio to X D
  • Odpowiedz
@Littletiki: Jak zostanę w domu to pokryjesz mi koszty jedzenia i picia, zapłacisz podatek od nieruchomości, opłatę za prąd, wodę i gaz oraz abonament telefoniczny i internetowy, zus za mnie oraz pracowników i ich pensje? Bo jeśli tak, to chętnie. Odezwij się na pw jak coś to dopniemy umowę, z góry dzięki.
  • Odpowiedz