Wpis z mikrobloga

Jako lekarz z oddziału Covid proszę Was zostańcie w domu szczególnie osoby z BMI>30. Jest dramatyczna sytuacja i praktycznie nie ma już miejsc. Odmiana brytyjska jest dużo bardziej śmiercionośna. :( Za 2-3 tygodnie będzie po 500-600 zgonów dziennie oby to nie byli Wasi dziadkowie ani rodzice.
#koronawirus #polska #covid19
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moods: mutacja koronawirusa po raz pierwszy wykrywa w Wielkiej Brytanii. Przebiega ciężej i jest bardziej zakaźna. Taka kombinacja jest dość rzadka wirusy zazwyczaj mutowaly w formy bardziej zakaźne ale mniej zjadliwe.
  • Odpowiedz
@Littletiki po roku czasu aspiryna? Naprawdę? Terapia remdesiwirem kosztuje majątek więc chyba tylko w szpitalu MSWiA.
Gdzie Viregyt? Leki na inwermektynie? Sterydy? W Estonii gdzie mam znajomych podstawą leczenia są właśnie sterydy.
Daj w ogóle jakiś dowód na to, że jesteś lekarzem, podaj nr PZW (to jest informacja jawna z NIZ), w jakim szpitalu pracujesz, na jakim oddziale, bo jeszcze okaże się że jesteś kierowcą karetki, bo nie mogę póki co
  • Odpowiedz
@SpasticInk: wolę pozostać anonimowym wtedy można więcej napisać. Deksametazon to steryd ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie stosujemy pozostałych preparatów które wymieniłeś bo nie są dopuszczone i nie ma dowodów, że działają. Remdesiwiru dostajemy na miesiąc dla 3-4 chorych wiec racja raczej nie dajemy.
  • Odpowiedz
@SpasticInk: kto chce niech pyta tutaj kto nie chce nie musi mi wierzyć. Nie udzielam się za często na wykopie i chcę być anonimowy aby móc więcej rzeczy napisać. Pozdrawiam idę się wyspać bo jutro dyżur.
  • Odpowiedz