Wpis z mikrobloga

Droga typowego kuca:

- Bądź młodym kucem, szkaluj i masakruj lewaków dla Krula.
- Z biegiem czasu, powoli i dzień za dniem zaczynaj dostrzegać, że "proste i genialne" rozwiązania Krula mogą nie być takie znowu genialne, bo świat jednak nie jest tak "zero-jedynkowy" jak on sam chciałby byś uważał.
- Po jakiś czasie zdaj sobie sprawę, że "proste i genialna" rozwiązania są mrzonkami, populizmami i wprowadzone w życie doprowadziłyby do autentycznego nieszczęścia ludzi wokół ciebie.
- Niczym pan żabka zadaj sobie pytanie "jak ja mogłem brać udział w tym gównie?"
- Bądź wyzywany od świeżego narybku kucy od lewaków.

  • 216
@suluf: nienienie, te rozwiazania juz byly i nawet zaczely przynosic efekty.


@nick-uzytkownika: Bo problemem tych rozwiązań nie jest to że nigdy nie działają, tylko fakt że działają tylko dla części społeczeństwa. Korwin ze swoim majątkiem oczywiście że miałby się lepiej w takim systemie. Ale społeczeństwo nie składa sie z samych Korwinów i nie każdy może odziedziczyć fortunę albo zarabiać na polityce.
@suluf: to bzdura, poniewaz obecny system nie jest takim, w ktorym bogaci (bo chyba o tej czesci spoleczenstwa mowisz, zalezy jeszcze gdzie lezy wedlug ciebie granica miedzy bogactwem a nizsza warstwa) pomnazaja pieniadze w wolniejszym tempie niz w systemie sprzed rewolucji. Jest zgoła odwrotnie.
a jesli myslisz ze na polityce robi sie pieniadze w taki sposob ze idziesz do sejmu i pobierasz diete, to ( ͡° ͜ʖ ͡°
@suluf: to bzdura, poniewaz obecny system nie jest takim, w ktorym bogaci (bo chyba o tej czesci spoleczenstwa mowisz, zalezy jeszcze gdzie lezy wedlug ciebie granica miedzy bogactwem a nizsza warstwa) pomnazaja pieniadze w wolniejszym tempie niz w systemie sprzed rewolucji. Jest zgoła odwrotnie.


@nick-uzytkownika: Możesz to w jakiś inny sposób napisać bo mnie gubisz. Bogaci się bogacą szybciej czy wolniej ? I wprowadzenie rozwiązań Korwina to zwolni czy przyśpieszy
@Iskaryota ale w 2 stronę masz tak samo. Ktoś sam się zdecydował na nic nie warte studia i potem płacze, że to państwo powinno mu teraz zaoferować pracę z pieniędzy bogatszych podatników


@Tommy__: To tak żałosny strawman, że nie wierzę, że na niego odpisuje.

Według ciebie to wina lewactwa, czy wychowania, bądź jego braku? Jak dziecku całe życie ściągasz gwiazdki z nieba, nie przystosowujesz go do życia w dość brutalnym i
@suluf: to ty mnie zgubiles swoim argumentem. Otoz w obecnych czasach bogatych (tych naprawde bogatych) jest malo i posiadaja znaczne zasoby, gdy wczesniej bylo ich wiecej i te bogactwo autentycznie przeplywalo. Stad mamy ta cala bzdure jakoby ograniczanie mozliwosci rynkowych czlowieka bylo w jakikolwiek sposob pozyteczne dla spoleczenstwa. Garstka ludzi kladzie reszcie klody pod nogi, a sa ludzie ktorzy mysla ze tak bylo zawsze i ze tak trzeba. I to tu,
Garstka ludzi kladzie reszcie klody pod nogi, a sa ludzie ktorzy mysla ze tak bylo zawsze i ze tak trzeba. I to tu, w tej dyskusji


@nick-uzytkownika: I w systemie z mniejszą ilością przepisów i restrykcji nie mieli by możliwości blokować innych ludzi ?

@suluf: to ty mnie zgubiles swoim argumentem. Otoz w obecnych czasach bogatych (tych naprawde bogatych) jest malo i posiadaja znaczne zasoby, gdy wczesniej bylo ich wiecej
@suluf typie masz całą partię razem która proponuje wyższe opodatkowanie pracy od ludzi którzy zarabiają kosmiczne 5000 brutto xD


@Tommy__: Typie, nie brzmi to zupełnie jak.

Ktoś sam się zdecydował na nic nie warte studia i potem płacze, że to państwo powinno mu teraz zaoferować pracę z pieniędzy bogatszych podatników


@Tommy__: Wiec pdasz mi przykład takich osób ? Tylko nie pisz mi o prawach osób lgbt czy innych tematach nie
I w systemie z mniejszą ilością przepisów i restrykcji nie mieli by możliwości blokować innych ludzi ?

@suluf: mieliby, tylko ze przepisy i restrykcje same w sobie sa czyms co blokuje przedsiebiorczosc. I pod pozorem czegos dobrego czyli pomocy czlowiekowi w potrzebie, takie rozwiazania sa wybierane przez ludzi ktorzy glosuja. Albo z falszywego poczucia, ze innego rozwiazania nie ma. A tak mialbys chociaz jedna rzecz wyeliminowana.

To się nie nazywa kumulacja
Rozwarstwienie jest i bedzie, natomiast skala (stosunek biednych do bogatych) rozwarstwienia w systemie pozbawionym przepisow i restrykcji jest znacznie mniejsza.


@nick-uzytkownika: Serio, potrzebne mi źródło. Wskażesz mi kraj z małym rozwarstwieniem i bardzo liberanym gospodarczo systemem ?

tak, poniewaz latwiej by bylo uzyskac kapital, do tego wchodzi mechanizm konkurencji ktory mialby dobry wplyw na ceny i jakosc uslug.


@nick-uzytkownika: Co ? Jeżeli byś musiał za wszystko płacić to byś łatwiej
@suluf: 1) nie ma opcji
2) wszedzie tam gdzie sam podejmujesz decyzje na co wydac swoje pieniadze a nie pozostawiasz je innym ludziom, poniewaz wszystko co ci gwarantuje panstwo jako "za darmo" musi byc tak czy siak oplacone, a koszt rozlozony na obywateli w podatkach
3) no wybacz ale robia, zwlaszcza te europejskie normy ktorych "celem" jest podniesienie jakosci czy ekologia, a prawdziwym celem jest utwierdzenie monopoli.
4) nie odbieram, nawet
1) nie ma opcji


@nick-uzytkownika: No o to rozmawiamy o rzeczywistości czy ideałach ? Bo ja jestem za mieszanym rynkiem bo dla mnie akap jest równie durny jak socjalizm

wszedzie tam gdzie sam podejmujesz decyzje na co wydac swoje pieniadze a nie pozostawiasz je innym ludziom, poniewaz wszystko co ci gwarantuje panstwo jako "za darmo" musi byc tak czy siak oplacone, a koszt rozlozony na obywateli w podatkach


@nick-uzytkownika: Bo