Wpis z mikrobloga

Droga typowego kuca:

- Bądź młodym kucem, szkaluj i masakruj lewaków dla Krula.
- Z biegiem czasu, powoli i dzień za dniem zaczynaj dostrzegać, że "proste i genialne" rozwiązania Krula mogą nie być takie znowu genialne, bo świat jednak nie jest tak "zero-jedynkowy" jak on sam chciałby byś uważał.
- Po jakiś czasie zdaj sobie sprawę, że "proste i genialna" rozwiązania są mrzonkami, populizmami i wprowadzone w życie doprowadziłyby do autentycznego nieszczęścia ludzi wokół ciebie.
- Niczym pan żabka zadaj sobie pytanie "jak ja mogłem brać udział w tym gównie?"
- Bądź wyzywany od świeżego narybku kucy od lewaków.

  • 216
  • Odpowiedz
@suluf: nie chochołuj mi teraz, w Singapurze nie ma praw pracowniczych?

udając że nie istnieją


@suluf: mogą przestać istnieć ¯\_(ツ)_/¯ Czy naturalne wyludnienie się miasta nie oferującego perspektyw to taka tragedia? Jeżeli metropolie będą rosły szybciej to chyba jasne że w końcu pomoc dla biednych rejonów będzie nominalnie większa. Cały mój punkt widzenia i argumentacja opierają się o mniejszy stopień redystrybucji w imię nominalnego wzrostu w dłuższym horyzoncie
  • Odpowiedz
Kurde, całe EU się rozwija, a wykopki ją wyzywają od lewactwa.

@rzep: Polska też się rozwijała pomimo rządów karakanów, no do czasu aż korowirus wszystko #!$%@?ł

USA najbardziej się rozwijało, gdy podatki dla najbogatszych przebijały 70%.

A to nie było tak że te wysokie podatki dochodowe można było łatwo omijać? Np. poprzez inwestycje. Chyba dawno artykuł nt temat był linkowany na wykopie.
  • Odpowiedz
Każda partia obiecywała obniżkę podatków przed dojściem do władzy, a potem nic z tego nie wychodziło(...). Nie widze powodów aby wierzyć, że Konfederacja będzie w tej kwestii jakimś wyjątkiem

@TenTypZez: To jest dalej argument do głosowania na konfę, bo ich odróżnia to że nie rządzili.

Propozycje gospodarcze Konfederacji są szczątkowe i niepoparte żadnymi uznawanymi modelami

Żadna partia nie robi takich
  • Odpowiedz
To jest dalej argument do głosowania na konfę, bo ich odróżnia to że nie rządzili.


A to niby dlaczego? Tamte partie, które obiecywały, też wcześniej nie rządziły, a nic to nie zmieniło. Dlaczego tutaj masz podejście "tym razem się uda", zamiast zastanowić się nad tym, dlaczego dotychczas się nie udawało?

Żadna partia nie robi takich modeli.


@bastek66: Ależ robi. Klasyczna ekonomia w odróżnieniu od ASE opiera się na modelowaniu, oraz
  • Odpowiedz
Tamte partie, które obiecywały, też wcześniej nie rządziły, a nic to nie zmieniło.


@TenTypZez: na tej zasadzie skoro wszystkie partie obiecują a nie dotrzymują słowa i nic sie nie zmienia to po co głosować? Wygląda na to że podjęcie ryzyka daje większą szansę niż zostanie przy swoim. Argument na poziomie "jedna dziewczyna mnie odrzuciła, więc nie opłaca się próbować".
  • Odpowiedz
A to niby dlaczego? Tamte partie, które obiecywały, też wcześniej nie rządziły, a nic to nie zmieniło. Dlaczego tutaj masz podejście "tym razem się uda", zamiast zastanowić się nad tym, dlaczego dotychczas się nie udawało?

@TenTypZez: Na te co rządziły i ich spadkobierców nie zagłosuję. Ty mi wytłumacz dlaczego chcesz na nie głosować mimo że wiesz że są kłamcami?

Ależ robi

Które partie robiły modele?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheBedThatEats: A teraz wyobraź sobie że można mieć 25, 30 lub więcej lat i nadal łykać korwinizmy. Pół biedy jak jeszcze coś się z tego ma, ale są przecież ludzie, którzy propagują te mądrości pro bono XD

@venividi: kurde idealnie, dokładnie w 100% jak z lewactwem. Popieram.
  • Odpowiedz
@bastek66: To nie partie robią modele, tylko ekonomiści i matematycy. Partie muszą tylko sobie dobierać ekspertów i ich słuchać. Ja po prostu biorę pod uwagę, że nie każdą politykę da się wprowadzić bez rozwalenia budżetu. Z resztą czasy i sposobności się zmieniają i wolę tych, co się potrafią do rzeczywistości dostosować i z nią współgrać.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: To pokaż mi te partie co im ekonomiści i matematycy robili modele.

Z resztą czasy i sposobności się zmieniają i wolę tych, co się potrafią do rzeczywistości dostosować i z nią współgrać.

Ja chcę takich co chcą wreszcie zmienić rzeczywistość a dostosować się do niej.
  • Odpowiedz