Wpis z mikrobloga

Droga typowego kuca:

- Bądź młodym kucem, szkaluj i masakruj lewaków dla Krula.
- Z biegiem czasu, powoli i dzień za dniem zaczynaj dostrzegać, że "proste i genialne" rozwiązania Krula mogą nie być takie znowu genialne, bo świat jednak nie jest tak "zero-jedynkowy" jak on sam chciałby byś uważał.
- Po jakiś czasie zdaj sobie sprawę, że "proste i genialna" rozwiązania są mrzonkami, populizmami i wprowadzone w życie doprowadziłyby do autentycznego nieszczęścia ludzi wokół ciebie.
- Niczym pan żabka zadaj sobie pytanie "jak ja mogłem brać udział w tym gównie?"
- Bądź wyzywany od świeżego narybku kucy od lewaków.

  • 216
@suluf: Tak najłatwiej się wyjaśnia tych paróweczkowych kuców. Pytasz o to, gdzie ich teorie działają. A na "yyyyyyyy" zrównujesz na szybko z jakąś ideologią, która również nie działa (jak komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i goście nie wiedzą co robić. Bo jak niby miałoby się stwierdzenie

Rozwarstwienie jest i bedzie, natomiast skala (stosunek biednych do bogatych) rozwarstwienia w systemie pozbawionym przepisow i restrykcji jest znacznie mniejsza


Do
Pobierz
źródło: comment_16161498153qpMe5rTbT1j5crAKjDx50.jpg
@TheBedThatEats: "Kto za młodu nie był kucem, ten na starość będzie lemingiem", korwin przedstawił mi czym jest liberalizm a już sobie sam dalej poradziłem. Trudno wytrwać we własnych przekonaniach :), lewactwo bardzo lubi mówić takie teksty w stylu "trudno powiedzieć, nie wiesz jak to jest, itp,itd". Nie jestem libertarianinem, chce żeby państwo pomagało osobą niepełnosprawnym a biednym na zasadzie wędki nie ryby. Praktycznie większość aktualnie problemów tego kraju(nie geopolitycznych) da się
@suluf: Tak najłatwiej się wyjaśnia tych paróweczkowych kuców. Pytasz o to, gdzie ich teorie działają. A na "yyyyyyyy" zrównujesz na szybko z jakąś ideologią, która również nie działa (jak komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i goście nie wiedzą co robić. Bo jak niby miałoby się stwierdzenie


@Azaajaszz: Szczerze powiedziawszy też nie chciało mi się szukać za dużo danych, ale nie sądziłem że się rozmówca sam podda
Nie jestem libertarianinem, chce żeby państwo pomagało osobą niepełnosprawnym a biednym na zasadzie wędki nie ryby.


@Rudix: Możesz podać przykład ?

raktycznie większość aktualnie problemów tego kraju(nie geopolitycznych) da się wyleczyć wolnym rynkiem. Objatek? Sprywatyzować spółki, kolesiostwo death, no ale lepiej dalej utrzymywać mit że niemcy wykupią i wszystko pozamykają ale za to mamy tworząca się nową oligarchię


@Rudix: W wolnym rynku nie mamy nepotyzmu i korupcji ? Bogaci nie
WOLNORYNKOWYM!!1one!jedenjedenstojedenaście USA


@Azaajaszz: w stanach masz kilkanaście agencji federalnych ze sprzecznymi wytycznymi, które mogą Cię karać na przemian. Faktycznie wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedy ludzie podają stany za przykład, nigdy nie mają na myśli dzisiejszego US
@TheBedThatEats najgorsze, że niektórzy z tego nie wyrastają i nie ważne co krul powie to przyklaskują. Chociaż obstawiam, że takich to nie ma za dużo?
Kiedyś nawet jak już mi średnio było z Korwinem po drodze to i tak lubiłem sobie go pooglądać dla zabawy. Teraz juz bardzo rzadko, nie dość, że ja dorosłem, to pan Janusz tez już nieco się postarzał i widać to po jego wypowiedziach
@TheBedThatEats: Jeżeli ktoś się opowiada za konfederacją bo niby gospodarczo coś zmienią w polsce na lepsze, to jakie argumenty przedstawic? Sam ostatnio mam kryzys jakiś swiatopoglądowy, kiedyś myślałem ze konfa (mocno się tego trzymałem) może oznaczać lepsze jutro, pomijając już minus w postaci światopoglądu (nie dla aborcji lgbt, biblia i katolicyzm są de besta) jednoczesnie nazywając się "wolnościowcem" xd Nie wiem na kogo głosować już nawet, upewnijcie mnie że idę w
@TheBedThatEats:

To się nazywa dojrzewanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety (albo i stety?) relatable

Kiedyś ja byłem po tej stronie jako nastolatek, a teraz moje guilty pleasure to wyzywanie się z konfederatami, bo dyskusją często ciężko to nazwać jak druga strona rzuca w ciebie kałem, a argumentów do głowy nie przyjmuje.
@TheBedThatEats: populizmy, które mają marginalne poparcie? xDDDDDD
Czy klasyczna definicja populizmu wg lewactwa czyli populizmem jest wszystko to co nam się nie podoba? 2. Demokracja to to co nam się podoba, a wybory przeciwne są niedemokratyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wwolnym rynku nie mamy nepotyzmu i korupcji ? Bogaci nie mogą robić więcej i nie patrzeć na prawo ?


@suluf: Jesteśmy dorośli, czy Ty uważasz że da się stworzyć system gdzie ludzie bedą żyć w błogości i dostatku, nieważne czy kapitalizm czy socjalizm. To że mamy piękny system to i tak dochodzi czynnik ludzki, psychologia, kultura czy geografia. Jeśli mówimy o państwowości jakiejkolwiek zawsze znajdzie się możliwość robienia przekrętów, każdym systemie,
@TheBedThatEats: Ja mam nieco inne obserwacje. Nie lubię określenia 'kuce' bo jest nacechowane negatywnie. Ja zauważam, że ludzie którzy wyznawali, identyfikowali się z poglądami Korwina na gospodarkę porzucili je z prostego powodu, doszli w swojej karierze, życiu do momentu w którym te poglądy są dla nich szkodliwe. Po pierwsze w relacjach społecznych (większa część społeczeństwa jest lewicowa, mniejsza część nawet jak mówi, że jest konserwatywna, to tak na prawdę większość ich
@suluf: Jesteśmy dorośli, czy Ty uważasz że da się stworzyć system gdzie ludzie bedą żyć w błogości i dostatku, nieważne czy kapitalizm czy socjalizm. To że mamy piękny system to i tak dochodzi czynnik ludzki, psychologia, kultura czy geografia. Jeśli mówimy o państwowości jakiejkolwiek zawsze znajdzie się możliwość robienia przekrętów, każdym systemie, po prostu liberalizm ją znacząco ogranicza.


@Rudix: Tak czy nie ? Bo bardzo dużo napisałeś na bardzo proste