Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali (macie level junior linux admin)

  • JBoss/Tomcat 16.3% (7)
  • Websphere 0% (0)
  • Oracle + MySQL (bardzo mało głównie oracle) 34.9% (15)
  • DB2 7.0% (3)
  • MQ 0% (0)
  • Monitoring (ITM,Netcool) 14.0% (6)
  • Backup (TSM/Netbackup) 9.3% (4)
  • AIX 9.3% (4)
  • Solaris 9.3% (4)

Oddanych głosów: 43

  • 20
wybrałem AIX bo mi się spodobała ta nazwa, a nie mam pojęcia, co znaczy (ʘʘ)


@jalop: AIX to chyba komercyjny klon/fork UNIX od IBMa, głównie spotykany w ich maszynach z prockami POWER.
Nie widziałem żeby w Polsce tego było dużo.
ERP od BPSC - impuls w wersji 4 stał na AIX, serwery z powerpc ofc. Przynajmniej w takiej sytuacji miałem z tym do czynienia, ale stabilny jak skała.


@korni007: Jak już się chwalimi, to maszynki na Power7 (~10 lat temu) widziałem w firmie gdzie byłem na praktykach.
Firma dosyć duża jak na Polskę zajmująca się telemetrią i pomiarami z dosyć sporą liczbą danych do mielenia.
Właśnie AIX jest chwalony za sporą
AIX to chyba komercyjny klon/fork UNIX od IBMa, głównie spotykany w ich maszynach z prockami POWER.

Nie widziałem żeby w Polsce tego było dużo.


@sirpingus: to mało widziałeś. W każdym większym korpo dużo tego jest, a na połowie z nich stoją bazy oracle.
to mało widziałeś. W każdym większym korpo dużo tego jest, a na połowie z nich stoją bazy oracle.


@Sebgat: To prawda.
Mało widziałem. Nie pracowałem w korpo które by na tym działało.
Nie mniej wolumen instalacji AIXów jest mniejszy od WinServer i są to inne progi wejścia (która szkoła zaznajamia z AIXem?).

Zresztą jak kto mierzy. Dla kogo ile instalacji to dużo.
to mało widziałeś. W każdym większym korpo dużo tego jest, a na połowie z nich stoją bazy oracle.


@Sebgat: jak bazy to na Exadata/Exalogic
Szybciutkie pamietam podnosiłem raz chyba /var albo /opt to 100gb w mniej niz 1 sec podniosło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@open-alpha: w Solarisa nie ma co wchodzić, bo sam Oracle nie ma developerów do tego (pouciekali im po prostu), a taktykę ma migracji wszystkiego do clouda, zamiast typowych fizyków. No i chyba nie zamierza wypuszczać nowego sprzętu. Także kilku moich poprzednich klientów uciekało z Solarisa na AWS/Oracle Cloud
@cofko: exadaty na solarisie to już coś tak egzotycznego, że praktycznie nieistniejące. Tylko stary sprzęt został. Nowych nie wypuszczają. Ostatnia exadata z solkiem to x4-2.
Z Solarisami wydają teraz coś, co się nazywa Oracle SuperCluster, a to trochę inny produkt.

@Sebgat: z tymi oracle'ami bym nie szalał, bo od dawna są mocno związane z Solarisem.


@cofko: no właśnie nie, głównie nastawiają się na linuxa, coraz więcej swoich sprzętów na