Wpis z mikrobloga

@aszatan: Suszarkę możesz wstawić nad pralką w tzw. słupku to coraz popularniejsze rozwiązanie. Ewentualnie przesunąć zlew do kaloryfera i wstawić suszarkę koło wanny tylko tam pewnie trzeba będzie dorobić gniazdko bo strzelam ze nie ma (60cm od wanny strefa mokra). W łazience głównej wanna jest ok prysznica nie zmieścisz. W łazience przy sypialni dorobilabym kawałek ścianki żeby zakryć brodzik 80cm (mniejszych nie ma)
@krolowamonika:
Dzięki za odpowiedź!
Problem jest taki, że mamy z mężem inne zdania. Dwóch nastolatków również.

Ja bym chciała wannę w łazience przy naszej sypialni, a w dużej ogólny prysznic i pralka+suszarka.
Mąż chce dokładnie na odwrót :) W dużej chce wanno-prysznic i więcej przestrzeni, a w małej prysznic +pralka suszarka.

Kłócimy się od kilku dni :( Co wybrać, co będzie lepsze dla 4 osobowej rodziny?
@aszatan: Nie myślałaś o przeniesieniu pralki i suszarki do szafy przy wejściu? Z czego będą ściany? Bo 12 cm na ścianki działowe to grubo, chociaż może mam spaczone podejście przez patodeweloperkę...
@aszatan: Ja bym odwrotnie zrobił. Wannę w tej małej łazience koło sypialni + geberit i jakieś szafki na kosmetyki do pielęgnacji, które raczej się wieczorem używa przed spaniem. A druga łazienka na prysznic rano + pralka i suszarka. Powinna się zmieścić wanna na ścianie przeciwległej do drzwi, jak się geberit przeniesie koło drzwi. Na tej wizualizacji jest do dupy moim zdaniem bo jak któreś z was zapomni drzwi zamknąć to osoba
@aszatan: Ale ogólnie taka mała łazienka połączona z sypialnią to się aż prosi o przerobienie na garderobę + pralkę z suszarką. Miałem dość podobnie, tj. małe WC przyległe do sypialni i przerobiliśmy na garderobę połączoną z sypialnią. No ale my przy odrobinę mniejszym metrażu planujemy w dwójkę mieszkać więc jedna łazienka z jednym ustępem nam wystarczy. Jeśli planujecie więcej ludzi w mieszkaniu, to rzeczywiście opcja z dwoma łazienkami będzie lepsza.
@Cznodel:
No właśnie pralka i suszarka jest źródłem największego sporu :) Już nie mówiąc o tym, że miałam pomysł na wrzucenie ich do kuchni, na co mąż stanowczo się sprzeciwił.
Dobrze zrozumiałam, że sugerujesz pralkę i suszarkę w zabudowie przedpokoju?
@aszatan: a spojrzałem tylko na wizualizację. No to moim zdaniem masz lepszy pomysł od męża. Przecież to logiczne, że jeśli już dwie łazienki i z ustępem i z wanną/prysznicem, to lepiej wannę przy sypialni. Relaksująca kąpiel wieczorem, jak będą inni domownicy to się zamykasz w sypialni i chodzisz swobodnie między sypialnią i łazienką. No a prysznic rano na szybko, to już gdziekolwiek.
@aszatan: Moim zdaniem wanna jest fajnym pomysłem w małej łazience ale się tam po prostu nie zmieści, mała wanna to długość 140cm. Suszarka i pralka w małej wc jest tez średnim pomysłem przy dzieciach bo kosz na pranie pewnie będzie gdzie indziej, ktoś będzie musiał ciagle chodzić z tymi ubraniami. Ta łazienka przy sypialni powinna być wasza prywatna, taki jest ich zamysł. Może nie będę odkrywcza ale uważam ze ten układ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krolowamonika: Wanna narożna mała mogłaby się zmieścić. I ja bym taką chciała niewielką. W dużej łazience prysznic wydaje mi się sensowniejszy, bo synowie będą go chętniej używać. Już zapowiedzieli, że jeśli będzie u nas, to będą chodzić do małej...
Dokładnie to samo myślę o praniu. W domu robię je raczej ja i wiem, że bieganie z koszami będzie upiedliwe. Wolę mieć w dużej łazience, bliżej brudowników chłopaków i wyjścia na TARAS.