Wpis z mikrobloga

@knur3000: co się nie natknę na badanie różnych trybów pracy(4 dniowy tydzień albo mniej godzin) to statystycznie wychodzi, że pracownik jest najbardziej wydajny właśnie jak nie #!$%@? od rana do wieczora. Ale nie, Polak robak wie lepiej, że kto nie pracuje 16 godzin dziennie, codziennie, ten nie pracuje w ogóle ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
knur3000: Przypomniała mi się moja rodzina wieś. Najpierw 8-10 godzin u Janusza w fabryce, a później jeszcze praca na gospodarstwie bo ziemia nie może "leżeć" oczywiście w soboty też, dobrze że praca w niedziele to grzech bo i wtedy by ludzie pracowali xD


Boże jakie to przykre
@HrabiaTruposz
  • Odpowiedz
@knur3000: sztuką nie jest #!$%@?ć nie wiadomo ile ale #!$%@?ć umiarkowanie a mieć z tego dużo. te takie szczurki robokopy #!$%@?ące to zwykle przeciętniacy i ludzie którzy po kilku latach mają udar przez przepracowanie mózgu - niestety to się zdarza. prawdziwi geniusze życia wyglądają tak: https://bi.im-g.pl/im/79/37/17/z24343673IBG,Prezes-NBP-Adam-Glapinski-w-towarzystwie-Kamili-Su.jpg . nie pracują dużo a pracują mądrze i do tego łączą przyjemne z pożytecznym.
  • Odpowiedz
Dobre też że "dokształcają" to pewnie znaczy chodzenie do jakiejś gównoszkoły, klepanie jakiś zaliczeń ze ściągi, albo pisanie prac których nikt nie czyta - tak jak przez całe życie edukacji. Pochodzisz, czasu zmarnujesz, ponarzekasz jak cięzko, dostaniesz papierek, #!$%@? z tego wyniknie ale tak trzeba bo to rozwój xdd. Tak samo bym podsumował ten kult pracy, byle się namęczyć, nasiedzieć dużo godzin - efektywnie czy nie, mądrze czy głupio liczy się PRACA.
  • Odpowiedz
@knur3000:
Wiadomo, trzeba zaperdalać, to może szef doceni, spojrzy przychylnym okiem, podwyżkę da i premię... albo poczeka aż zaperdalacz wypali się zawodowo do cna i wymieni go na nowszy model ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@knur3000: Kilka dobrych lat tak zmarnowałam. W tygodniu praca na etacie, weekendy na zmianę albo dodatkowa robota na zleceniu albo spędzone na uczelni, bo od dzieciaka mi wpajano że WYKSZTAŁCENIE NAJWAŻNIEJSZE!!! No to zrobiłam licencjat, inżynierkę, magisterkę, a i podyplomówkę. Połowę z tego też już mając dziecko. Pamiętam, że byłam tak już tym wszystkim zmęczona, że nic z tych rzeczy nie robiłam na 100%, czyli w zasadzie bez sensu.
Z
  • Odpowiedz
@kuroszczur a ja kojarzę tamten wpis. Gość płakał, że mało zarabia i nie wyobraża sobie wyprowadzić się od mamy bo nie będzie miał na przyjemności. Za #!$%@? nie chce swojej sytuacji zmienić bo jemu się należy. Na sugestię o zwiększeniu kwalifikacji poza pracą i w weekendy odpisuje, że ma wtedy wolne i odpoczywa. Nie wiem o co się srają wszyscy. Też #!$%@?łem weekendami do egzaminu i uczyłem się czegoś innego żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knur3000: Z innej beczki. Znam parę firm ktore zlecają zostanie pracownikom na nadgodzinach mimo że nie ma za dużo pracy.

Ktoś ma na to logiczne wytlumaczenie? :)
Nie wiem, taka firma ciągnie jakies ekstra fundusze na to czy co?
  • Odpowiedz
@korpoRator: Zgadzam się z Tobą. Kwestia mentalności, która niestety rzutuje na nas wszystkich i niestety pasożyty są w stanie #!$%@?ć każde osiągnięcie cywilizacyjne, bo dla nich praca to tylko #!$%@? na janusza. Kompletnie pomiją jdg, na której ja działam, czy inne formy działalności (usługi weselne, fotografia do chrztu)
  • Odpowiedz
Ty chyba nic nie wierz o chłopach pańszczyźnianych. Nie wiesz dlaczego przez kilkaset lat pisano utwory z rodzaju "satyra na leniwych chłopów".


@Okcydent: Pisano ponieważ wyzysk chłopów w Polsce był nieporównywalnie większy niż na zachodzie. To o czym mówisz jest pisane z perspektywy szlachty, która nie rozumiała dlaczego chłopi nie chcą pracować aż tak ciężko. Ludzie z zachodu byli w szoku gdy widzieli jak traktuje się tu ludzi.

https://krytykapolityczna.pl/kraj/leszczynski-uwiezieni-w-folwarku/
  • Odpowiedz