Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...

źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: źle zrobiłeś, niepotrzebna gównoburza która i tak nic nie zmieni
może kiedyś zrozumiesz że niektóre grupy ludzi traktuje się jak dzieci, po prostu z niektórymi dyskusja jest porównywalna z rozmawianiem z kotem, niby coś kojarzy a tak naprawdę #!$%@? z tego wychodzi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że nie zrobiłeś dobrze. Jak możesz nawet o to pytać? Jesteś jakąś patologią, że nie wiesz, że nie powinno się obrażać innych ludzi, już nie wspominając o starszych członkach rodziny? Nie potrafisz rozmawiać jak cywilizowany człowiek i musisz zachowywać się jak patus? Wstyd.
  • Odpowiedz
@Herubin: .

Co ma z tym wszystkim wspólnego ta dziewczyna? To ona tam mordowała?

To ma wspólnego ze uważa tych morderców za bohaterów i tak wiem że tak uważa bo wiem czego uczą ich w szkole i jakie mają autorytety
  • Odpowiedz
Lata mijają, a u polakow januszostwo na stałym poziomie: 'no jak mogłeś tak powiedzieć do babci, przecież to twoja rodzina!' - a co to rodzina to święte krowy? Starzy ludzie to święte krowy?
  • Odpowiedz
OP to straszny kukold. Tak eksplodować z powodu niewinnego komentarza o jego tymczasowej dziewczynie to chora reakcja. Normalny zdrowy facet wytłumaczyłby powody, dla których jest z tą Ukrainką, a gdyby krytyka nie ustała, to miałby to gdzieś i zmienił temat. W końcu to OPowi Ukrainka przystawia rogi, a nie babci i dziadkowi.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wiadomo, ze kazdy rodzic/dziadek ma w potylicy swiadomoac, ze taki zwiazek nie jest "standardowy" (co by nie uzyc synonimu normalny). Ty mogłeś jednak zachować sie jak normalny wnuk i wybaczyc dziadkom brak taktu mówią np "ze polki coraz gorzej wychowane, rozszczeniowe, nie potrafia sie zajac domem a o tym, zeby jakas miała coś w głowie i była ładna do tego to tylko można marzyć". Wiec wg mnie zachowałeś się
  • Odpowiedz
@Kawunia_z_rana: Jesteś obrzydliwa ksenofobka i uprzedzonym człowiekiem. Pluje na takich jak ty. Mam nadzieje, że spotkać kogoś zza zachodniej granicy, który będzie myślał tak o tobie jak ty myślisz o dziewczynach ze wschodu polacka ruro xd
  • Odpowiedz
KatastroficznyMag: Przeprosisz jeszcze babcię i przyjdziesz w łaskę kiedy Olena kopnie Cię w tyłek i puści w skarpetach. Jak można pokłócić się z rodziną o laskę która w każdej chwili może Cię kopnąć w dupsko i zostawić na lodzie? Wytłumaczcie mi bo nie rozumiem. Masz prawo mieć swoje zdanie ale inaczej mogłeś zareagować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
Kekigiusz: Pierwsza sprawa, to kobieta nie jest warta poświęcania czegokolwiek. Dzisiaj jest, jutro nie ma, a dziadków nie będziesz miał nowych. Druga kwestia, to jakbyś zainteresował się historią, posłuchał opowiadań ludzi, którzy uciekali z okolic Lwowa i zostawiali majątki, bo nie były warte życia, to byś rozumiał punkt widzenia dziadków. Wtedy może potrafiłbyś wytłumaczyć im, że to dawne dzieje, a młodzi ludzie chca budować nowe ponad podziałami. I w końcu wstydziłbyś
  • Odpowiedz
BogataKrowa: Bardzo zle postapiles. Malo, ze bylo to po prostu chamskie, to na dodatek umacniasz takich ludzi w swoich osadach.
Bylem zwiazany z hinduska i mimo poczatkowej negatywnej reakcji rodziny z czasem przekonali sie do niej. Mowiac 'spie******' raczej pogrzebales szanse na porozumienie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
Kms: Mireczku ty chyba czegoś nie sklejasz. Polacy Niemcy Hiszpanie i Japończycy to faktycznie ludzie i nie możesz ich wrzucać do jednego wora z Ukraińcami. To tak jakbyś porównywał murzyna z Mogadiszu do nowojorskiego Żyda. Niby To i to homo sapiens ale #!$%@? nie do końca. Usiądź na chwilę mały #!$%@? i posłuchaj, Ukraina to państwo pozorne niby ma jakieś tam granice stanowią jakieś tam dziwne prawo i to teoretycznie daje
  • Odpowiedz