Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem od kilku miesięcy w związku z nową dziewczyną. Olena pochodzi z Ukrainy, ale od 7 lat mieszka w Polsce. Mówi po polsku świetnie, choć ma trochę wschodniego akcentu. Świetnie się dogadujemy, wspaniale nam się żyje póki co. Nie ma spin, jest po prostu miłość.

Problem pojawił się podczas ostatniej wizyty (samemu) u dziadków. Jak to standardowo bywa pytanie "czy masz tam kogoś", więc powiedziałem jak jest.
Babcia: - Nie mogłeś sobie znaleźć normalnej dziewczyny?

Szczerze mnie zatkało, nie wiedziałem co powiedzieć. Miałem ochotę wyjść, ale może się przesłyszałem, więc tylko burknąłem: "- Jakiej normalnej"?
- "No jakiejś Polki, po co kogoś z Ukrainy?"

Myślałem że zwrócę całą pomidorową. Wybuchłem i powiedziałem "wiesz co babcia... spi....aj".

Tym razem babcia w szoku. Dziadek niedowierzanie, a ja buty kurtka i bez słowa wyszedłem.

Jest mi z tym dobrze. Nie mam jakiś fantastycznych relacji z nimi, przyjeżdżam 2x do roku. Sorry, ale nikt nie będzie przy mnie rasistowskim bucem i obrażał dziewczyny. Nie muszę do nich przyjeżdżać jeśli mają zamiar walić takimi tekstami bez przemyślenia. Są to sprawne umysłowo osoby (choć 75+).

Problem w tym, że oczywiście pochwalili się sytuacją mojej rodzinie i teraz to ja jestem ten najgorszy.

Co sądzicie? Dobrze zrobiłem? Nie zamierzam tłumaczyć bucom, że Ukraincy to tacy sami ludzie jak Polacy, Niemcy, Hiszpanie czy Japończycy. Chcą obrażać, to beze mnie. Ja już do nich nie pojadę.

#ukraina #rodzina #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6052bd262f2b84000aacc17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem od kilku miesięcy w związku ...

źródło: comment_1616050904vM4BlRRAs9yXBPcBYNEad8.jpg

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wyjechanie z tekstem #!$%@?, do własnej babci, która żyła w czasach gdzie wyjechanie do innego miasta było atrakcją jest nienormalne i jeszcze najwięcej plusów dostaje baran, który mówi że zajebiscie zrobiłeś xD. Niezłe patole macie w rodzinach, jak uważacie, że powiedzenie do babci "#!$%@?" jest ok.
  • Odpowiedz
Nie jego zdaniem. Najwyraźniej jego zdaniem Ukraińcy są jakiejś innej rasy, zapewne gorszej, bo inaczej by tak tego nie podkreślał.


@rajwyk: wiadomo, że Ukraińcy są według niego gorszej rasy, bo przecież rasizm = uprzedzenia + przywilej. Nie można być rasistą wobec rasy wyższej lub równej naszej, więc w oczywisty sposób gość uważa swoją dziewczynę za przedstawicielkę niższej rasy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Jesteś w #!$%@? nerwowym człowiekiem
Trzeba było z babcią porozmawiać, a nie dosłownie po dwóch zdaniach tak #!$%@?ć
Ta babcia to faktycznie chamówa fest, ale ty pokazałeś takie samo chamstwo
Możesz babci rękę podać XD
  • Odpowiedz
@bartolloxd: Co to za wysryw? Możesz sobie nawt kochać małpę w zoo i układać sobie z nią życie jak Ci to odpowiada. Zdania są podzielone. Ja bym nigdy się nie związał z Ukrainką. Nie jestem ksenofobem ale jednak różnica kulturowa i ten wkurzający wschodni akcent z czasem doprowadziłyby mnie do szału.Z drugiej strony Ukraina nie należy do Unii i jakby się wszystko posypało to obawiałbym się, że wywiezie moje dziecko
  • Odpowiedz
jeszcze najwięcej plusów dostaje baran, który mówi że zajebiscie zrobiłeś


@Narcyz_: Elyta internety, która w większości urodziła się po 2000 roku. Dla nich kaseta VHS to czarna magia, a gdzie dopiero pomyślenie, że w czasach młodości naszych babć świat wyglądał zupełnie inaczej z racji wojny, czy późniejszej komuny.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy Nazwał ich ścierwami bo ich przodkowie coś tam zrobili 80 lat temu. Podałem mu równie głupi kontrargument o tym co Polacy robili Ukraińcom. A ty od razu wyjeżdżasz z ojkofobią i wyzwaniem od cucków.
  • Odpowiedz