Wpis z mikrobloga

Pytanie do robiących #studia w #uk #anglia #szkocja - jak myślicie, jak będzie wyglądało nauczanie w roku akademickim 2021/2022? Wróci nauczanie na campusie, będzie w 100% zdalnie, czy może "blended"? No i czy będzie inaczej po 1. semestrze?

Obstawiałabym, że całkowicie zdalnie, gdyby nie optymistyczne plany zaszczepienia wszystkich dorosłych w UK do końca lipca 2021¯\_(ツ)_/¯

A Wy jak myślicie?

#studbaza #studiazagranica #edukacja
Ag90 - Pytanie do robiących #studia w #uk #anglia #szkocja - jak myślicie, jak będzie...

źródło: comment_1616025599EmyGAh1ROqdMO0O0gkpdQ0.jpg

Pobierz
  • 16
via Android
  • 0
9k rocznie za zdalne studia ¯_(ツ)


@Voltix A weź... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Petycje do rządu nie podziałały, więc mam nadzieję, że student union na mojej uczelni coś wskóra (chociaż pewnie nikłe są na to szanse) ))¯_(ツ)/¯
via Android
  • 0
@romek898 U mnie było podobnie, tylko przez 1 sem. byl jeden dzień w tygodniu na miejscu, a reszta zdalnie. Jaka uczelnia, jeśli można wiedzieć?
@Ag90: jak sie rzeczywiście wszystko otworzy czerwiec/lipiec/sierpien to nie widzę powodu czemu uczelnie miałyby być online, szczególnie, że zakażenia spadają, a szczepią na potęge
via Android
  • 0
jak sie rzeczywiście wszystko otworzy czerwiec/lipiec/sierpien to nie widzę powodu czemu uczelnie miałyby być online, szczególnie, że zakażenia spadają, a szczepią na potęge


@hayawari Z jednej strony, jest jak piszesz, a z drugiej pytanie, co z international students, których jest nie mało, a w ich krajach tak szybko nie szczepią?

Ogólnie pytam, bo może ktoś/coś usłyszał, jakie plany ma ich uczelnia. U mnie course director mówił, że na 99% nie będą jeszcze
@Ag90: Mam nadzieję, że na kampusie, akurat będę zaczynać nowy kierunek. Teraz wszystko zdalnie. Na kierunku okołomedycznym, gdzie większość czasu powinniśmy spędzać w labie i szpitalu. I tak 28k poszło się j3bać ¯\(ツ)
@Ag90 Zależne od danego kraju na wyspie i obowiązujących restrykcji. Według tych wytycznych uczelnie będą opierały swoje plany i tryby nauczania. Na dany moment, to wiem jedynie tyle że jest niemal pewne że uczelnia na której studiuję będzie kontynuowała tryb zdalny, z możliwością zajęć praktycznych na kampusie dla priorytetowych kierunków. Nie wiem jak to wygląda w innych miejscach, ale u mnie w przeciągu pół roku dokonali sporych inwestycji/modernizacji platform cyfrowych służących m.
@Ag90: Na UoM prawdopodobnie będzie mix, departamenty zbierają od swoich studentów feedback i na tym mają bazować jak ma wyglądać następny rok. A z tego co widzę po znajomych i sobie to format zdalny niektórych wykładów jest mega pozytywny dla studentów i wykładowców którzy zachwalają sobie możliwość prowadzenia wykładu online.
@Ag90: według mnie będzie zdalne, albo część zdalna, część na miejscu (jakieś priorytetowe zajęcia i kierunki). Na pewno nie będzie 100% na miejscu. Większość kierunków typu marketing itd. będzie całkowicie zdalna. Kierunki laboratoryjne, medyczne będą pewnie w części na miejscu.
via Android
  • 2
według mnie będzie zdalne, albo część zdalna, część na miejscu (jakieś priorytetowe zajęcia i kierunki). Na pewno nie będzie 100% na miejscu. Większość kierunków typu marketing itd. będzie całkowicie zdalna. Kierunki laboratoryjne, medyczne będą pewnie w części na miejscu.

Na UoM prawdopodobnie będzie mix

uczelnia na której studiuję będzie kontynuowała tryb zdalny, z możliwością zajęć praktycznych na kampusie dla priorytetowych kierunków.


@Budo
@GhostxT
@originalrudebwoah

Podsumowując, czyli wygląda na to, że pewnie będzie
@Ag90: chyba zostanie blended żeby ściągnąć jak najwiecej studentów jak rok temu xD ja akurat skończyłem LLB undergraduate na NTU 2020 i nawet graduation przesunęli o rok mimo ze dyplomy wysłali już dawno poczta xD ja wiedziałem ze na pewno normalnie w tym roku nie będzie ale poszedłem na magisterkę LLM LPC na part-time to może chociaż drugi rok będzie na miejscu skoro part time to sobota i niedziela gdy prawie