Wpis z mikrobloga

@ZimnyLech90

@farmaceut: przecież każdy SUV/crossover tak wygląda XD. SUV to auto z wadami terenówki i osobówki, czyli prześwit koza do robienia fikołków w powietrzu, wysoki opór, czyli w trasę się nie nada bo głośno, dużo pali i dynamika spada i do tego silniki 1.0 turbo XD.


Ze spalaniem nie jest tak źle. Z tego co mi wiadomo to zużycie paliwa podobne do osobowych przy normalnej jeździe. Natomiast dziwi mnie, że ludzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jafek21: miałem VW Scirocco 1.8 90km, przyspieszenie około 10s do 100km/h, w trasie palił 6l przy prędkościach 100-120km/h, dla porównania zwykły golf pali 1litr więcej bo ma gorszą aerodynamikę przy tej samej masie. Pomyśl jaka różnica by była w takim focusie do kugi.
@ZimnyLech90: nie porównuj crossoverków, które ma teraz w ofercie każda marka do prawdziwych SUVów, pokroju audi Q7, Mercedes GL, grand Cherokee czy BMW X6. Wielkie ponad 2 tonowe bydlaki, tam raczej nie masz 1.0 turbo, tylko 3, 4 litrowe silniki, poza tym że te modele są jak czołgi, co mi się strasznie podoba( ͡° ͜ʖ ͡°) komfort jazdy, bezpieczeństwo, wysoka pozycja za kierownicą. Mi pasuje
@ZimnyLech90
Przy prędkościach 100-200 km/h na pewno masz rację, natomiast przy niższych spalanie będzie powiedzmy o 1-2 litry wyższe niż w osobówkach. Przynajmniej tak mówią w niezależnych programach motoryzacyjnych.
Btw VW Scirocco - bardzo ładne auto. Ostatnio chciałem takie kupić, ale mocno trzymają cenę nawet kilkunastoletnie.
@farmaceut: co to za różnica jak wygląda?
jeszcze że #!$%@? jedzie czy coś to rozumiem, ale spuszczanie się nad jakimiś mniej lub bardziej plebejskimi taczkami do wożenia dupy to idiotyzm
wszystkie te guwnosamochody pokroju alf, 30 letnich "zwykłych" gruzów i reszta tego gówna to jeden grzyb
@farmaceut xD

A ja mam stara Hondę Jazz. Jest piękna, silnik 1.2, pali ile wleje, zamiast pedału gazu ma regulację głośności. Kosztowała mnie parę lat temu mniej niż ta Dacia kosztuje teraz.

Mieszczę się tam ja wraz z rodziną i moim ego.

A Dacia jest ekstra samochodem. Pojemna więc jest szansa, że i ty się tam zmieścisz że swoim ego.