Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że siedzę aktualnie w domu i nie mam za bardzo nic ciekawego do roboty, to postanowiłem, że zacznę się uczyć jakiegoś nowego języka. Który z poniższych byście wybrali i dlaczego?
#jezykiobce #hiszpanski #wloski #francuski

Który?

  • Hiszpański 51.2% (42)
  • Włoski 28.0% (23)
  • Francuski 20.7% (17)

Oddanych głosów: 82

  • 21
@numb027: @emerjot: @StarySkuter: @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII:
Wybrałem Hiszpański i zacząłem od wybrania aplikacji do nauki, żeby poznać słówka i z czasem układać z nimi zdania. Wybór padł na duolingo. Niestety nie ma polskiego wsparcia dla języka Hiszpańskiego, ale po angielsku też jest w sumie bardzo przyjemnie. Ustaliłem sobie normę na min. 10 min dziennie, a tymczasem zleciało mi jednym tchem ok godzinki za pierwszym razem. Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajny
@dge22: jako osoba, która od wakacji 2019 uczy się hiszpańskiego z internetu i tylko z darmowych źródeł polecam: uczyć się słówek, słówek, słówek aż będziesz znał -1k najpopularniejszych. Może być Duolingo, gramatykę znajdziesz też na Busuu. Pobieraj scrackowane wersje, masz wtedy pełny dostęp. Jak umiesz słówka to naucz się czasu teraźniejszego, konstrukcji ir a hacer oraz preterito indefinido. Powinno ci to zająć około pół roku. Później słuchaj podcastów np. español con
@dge22: codziennie, najpierw słówek jakoś 30 minut dziennie. Teraz nie uczę się słówek, tylko słucham hiszpańskich książek/podcastów. Robię to właściwie cały dzień, mam taką pracę że mogę.
@Bounty: No ja też będę miał w pracy dużo czasu raczej na takie rzeczy, bo w środę zdaję egzamin praktyczny C+E i jak się uda, to zaczynam z kolegą w podwójnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dge22: to powodzenia, zacznij od cracka Duolingo/busuu albo jak umiesz angielski to spasnishdict
Pamiętaj, że jak nie masz ochoty to się nie nauczysz, trzeba mieć automatywacje
@dge22: Zacząłbym od francuskiego, bo zdaje się być z nich najtrudniejszy, więc nauka dwóch pozostałych powinna być prostsza.
Możesz też zacząć odwrotnie, czyli od najłatwiejszego, i wtedy nauka francuskiego może Ci sprawiać w przyszłości więcej frajdy.
@dge22: To też dobry pomysł. :) Łatwiej Ci będzie później z pozostałymi.
Tylko taka rada Zwracaj uwagę na to której wersji i z jakich materiałów się uczysz. Słabo jest się uczyć kastylijskiej wersji oglądając meksykańskie telenowele gdzie określenia i znaczenie słów często są inne (słynne coger ( ͡° ͜ʖ ͡°)).