Wpis z mikrobloga

Serio? Znasz wskazania do zadysponowania LPR?


@Korba112: no wlasnie nie znam, napiszesz jakie sa? W mojej okolicy jest tak ze potrafi caly tydzien latac, a potem w ogole nic chociaz przypadki sa mniej wiecej przewidywalnie tak samo czeste, bo karetka jezdzi non stop na sygnale. Co jest wskazaniem do zadysponowania LPR?
  • Odpowiedz
@Robuz: @Speleo84: jak masz dwa samochody z prędkośćią V=50kmph i jeden z prędkością V=100kpmh, to te dwa samochody w sumie mają 2x mniejszą energię kinetyczną(pracę do wykonania przez zgniecenie obu nadwozi) niż energia kinetyczna jednego pojazdu który wali do ściany(czyli wychodzi 4x więcej energii do pochłonięcia przez zgniecenie nadwozia).
  • Odpowiedz
@Korba112 akurat tamtędy przechodziłem ze znajomymi wtedy. Chłop sobie siedział na chodniku wokoło kilka osób i jakaś babka dzwoniła a za chwilę jak gdyby nigdy nic biegała sobie dalej wokół błoni. Wszyscy byliśmy zdziwieni że helikopter ląduje do typa bez złamania i widocznych obrażeń z którym jest normalny kontakt.
  • Odpowiedz
@Korba112: powiedz Panie Dyspozytorze jaki jest koszt takiej akcji ratowniczej śmigłowcem?
W GOPRze czy TOPRze jest to z grubsza znane, ale zastanawia mnie jak wygląda finansowanie takich akcji ze służby zdrowia.
  • Odpowiedz
@josedra52: menel to akurat płaci tyle podatków w alkoholu (i dlatego też nigdy nie ma pieniędzy), że należało mu się xD

Swoją drogą takie właśnie są konsekwencje tego że w RP prawie nikt nie jeździ w kasku na rowerze czy hulajnodze. Narciarze biorą przykład z zachodu i zakładają kaski a rowerzyści itp. nie
  • Odpowiedz
w swoim czasie w kuj-pom (podejrzewam, że nie tylko tutaj)było tak, że LPR był dysponowany niemal do każdego gówna bo trzeba było się wykazać, że są potrzebne ;)


@Dipolarny:

No cóż.Jak nie pokażesz że są potrzebne to nie dostaniesz śmigłowca.Powiedzą ci,że przecież może przylecieć z innego miejsca odległego o 100 kilometrów.Mógłby startować z miejsca odległego o 20,no ale dla tych paru razy w roku ci nie zbudują bazy. Chyba,że pokażesz,że masz mnóstwo wezwań i jest taka konieczność.
Poza tym koszt jest taki sam jak
  • Odpowiedz
@Smieszek26: nie mam pojęcia więc pytam, czy jest opcja sprawdzenia przelotu helikoptera LPR który wykonywał lot nad Krakowem w lutym 2020 roku? W jaki sposób wyszukać taki lot?
  • Odpowiedz
I taka zajebista fotka z tej akcji wyszła.


@Korba112: Co w niej zajebistego. Pstryk jak pstryk. Pewnie każdy, kto był tam w tym czasie i włączył aparat w smartfonie, ma taką samą. Nieco lepsza byłaby wtedy, gdyby śmigłowiec swoim przodem „wchodził” w kadr, a nie z niego „wychodził”.
  • Odpowiedz