Wpis z mikrobloga

Nasze wspaniałe podejście do projektowania ciągów komunikacyjnych dla rowerów. Mamy sobie krakowskie błonia. Teren typowo rekreacyjny. Mnóstwo ludzi z dziećmi, z psami, uczących się na rolkach, na hulajnodze i oczywiście dojebmy tam ścieżkę rowerową na tym deptaku, gdzie rowerzyści często jadą 20-30km/h.
No co się złego może stać?
Na całym zachodzie ścieżki robi się na ulicy, a jeśli już jest na chodniku to jest znak informujący, że to jest deptak.
Tam powinien
  • Odpowiedz
@Korba112: Wysyłaj wysyłaj, bądźmy krajem pierwszego świata z którego bierze się przykład - zamiast zastanawiać się czy helikopter był potrzebny czy nie bo jednak pacjent by nie umarł "tylko" stał się 'warzywem'... Chcę moje podatki przeznaczać na takie akcje a nie hatfu - sami wiecie kogo...
  • Odpowiedz
Jakim cudem rowerzysta nie zauważył stojącej hulajnogi?


@saviola7: nie wiem, na przykład stała przy krawędzi i zlewała się z otoczeniem? Te hulajnogi to losowo rozmieszczone słupki, których nikt się nie spodziewa i często ciężko je dojrzeć. I jeszcze nie raz widziałem je zostawione na ścieżkach rowerowych.

Ciężko zliczyć, ile razy wyrzucałem te gówna na trawnik albo do śmietnika, bo stały w najgorszych możliwych miejscach.
  • Odpowiedz
@Speleo84: prędkości rzeczywiście się nie dodają, ale jeżeli chodzi o wartości zbliżone do prędkości światła. Przy "naszych" prędkościach fizyka relatywistyczna nie ma zastosowania i jak najbardziej sumujemy.
  • Odpowiedz
@Korba112: kilka dni temu w moim mieście wiało jak cholera, słyszę, że leci śmigłowiec. Pomyślałem co za świr lata w taką pogodę. Mocno zmieniłem zdanie jak zobaczyłem śmigłowiec LPR. Szacun dla tych ludzi.
  • Odpowiedz
@macgar: I znając polskie realia, to pracuje na 1/64 etatu jako pilot śmigłowca ratunkowego, 31/64 sanitariusz i pół etatu - salowa i zarabia 2300 zł na rękę.
  • Odpowiedz
@Kernydz: Weź hulajnogę i jedź nią 25km/h i wjedź czołowo w kolarza jadącego ponad 35hm/h. Oczywiście zachowaj się jak idiota i nie używaj kasku. Po wypadku jak nie będziesz miał połamanego kręgosłupa wrzuć fotki otwartego złamania lub innych poważnych ukazów głowy zagrażających życiu. Czekamy na relację. Hulajnoga i rowerek co może się stać xDDDDDD Wychodzisz czasami z domu?
  • Odpowiedz