Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dobrzecisiewydaje: No to jeżeli nie było Twoją intencją wsadzenie mi w usta tych słów, tzn że rozmawiasz sama ze sobą i z postawionymi przez siebie tezami. Bo ja nigdzie nie napisałem, że służba zdrowia działa dobrze, a Ty w odpowiedzi na mój wpis zrobiłaś na ten temat wywód. Pytanie w takim razie, czemu mnie do tej wypowiedzi niezwiązanej z naszą rozmową zawołałaś?
Bo jeśli z medycznego punktu widzenia nie da się nawet określić płci, taki organizm nie jest w stanie przeżyć poza organizmem matki i nawet w szpitalu nikt się nie zająknął o podmiotowości tego organizmu, to prawnie (i podkreślam PRAWNIE, indywidualne podejście emocjonalne to co innego) nie można tworzyć sztucznych przepisów, ze jest to człowiek, którego życie należy chronić za wszelka cenę na równi z życiem dorosłej kobiety i jej otoczenia.


@dobrzecisiewydaje:
nie, po prostu płód do 12 tc, kiedy dopuszcza się w cywilizowanych państwach dokonanie aborcji na życzenie, jest nie tylko niezdolny do samodzielnego życia, ale po prostu nie jest na tyle rozwiniętym organizmem, żeby chociażby odczuwać ból.


@camelinthejungle: Ale wciąż jest człowiekiem. Tak jak ludźmi są osoby niezdolne do samodzielnego życia, czy te nieodczuwające bólu.
@Priya: ty zawolales mnie cytując przepisy, a ja tylko zaznaczam, ze przepisy to jedno, rzeczywistość to drugie, a pomiędzy tym jest ogromna przepaść. Nic więcej nie miałam na mysli :)
@Herubin: byłbyś w stanie podrzucić tę uchwałę? Chętnie bym przeczytała z ciekawości
@kontonr77 tak odebrałam twoje słowa o kłamstwie. Co w takim razie miałeś na mysli, skoro zarzucales mi kłamstwo, chociaż ja w rzeczywistości użyłam hiperboli i nawet nie udawałam,
wciąż jest człowiekiem


@kontonr77: kwestia bardzo dyskusyjna. Jest człowiekiem na takiej samej zasadzie, na jakiej kotem jest płód kota, który bywa często abortowany, jeżeli kotka zajdzie w ciążę przed kastracją, albo na jakiej gąsienica jest motylem. Nikt o zdrowych zmysłach nie spogląda na płód kota tak samo jak na kota, który już się urodził. Nawet najbardziej zagorzali kociarze dokonują aborcji z kastracją. Oczywiście NIE PORÓWNUJĘ LUDZI DO ZWIERZĄT CZY OWADÓW. Po
Byłbyś w stanie podrzucić tę uchwałę? Chętnie bym przeczytała z ciekawości


@dobrzecisiewydaje: Jakbyś mi przypomniała jutro, to bym mógł. Zapisanej jej nie mam ale jak będę miał więcej czasu to mogę wyszukać, szczególnie że sam bym sobie odświeżył co tam było.
@camelinthejungle: Generalnie cała dyskusja o aborcji jest dyskusją o definicji człowieka. Reszta to tylko konsekwencje przyjęcia takiej a nie innej definicji. Ja wybierając tę definicję, którą uważam za najbliższą prawdy, opieram się na nauce. A nauka mówi, że życie zaczyna się od zapłodnienia. Rodzi to szereg nieprzyjemnych konsekwencji i generalnie życie ludzkie byłoby znacznie prostsze i efektywniejsze, gdyby można było zabijać ludzi, którzy nam czy społeczeństwu ciążą, ale to już kwestia
@Levetiracetam: Wśród biologów, od lewa do prawa, panuje konsensus w kwestii tego kiedy zaczyna się życie człowieka (podpowiem: od poczęcia). https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3211703
No ale pseudointelektualiści wiedzą lepiej xD ¯\_(ツ)_/¯
Życie człowieka zaczyna się od poczęcia. Po co dorabiać do tego jakieś chore ideologie. Równie dobrze można zalegalizować aborcję bez zniekształcania rzeczywistości. Np. "ochrona życia ludzkiego zaczyna się od narodzin". Eugeniczne podejście, za to bez zbędnych urojeń, że aborcja to wyskrobanie komórek, a
to już jest dziecko, czy ślepa jesteś?

@zapster: możemy nazwać to dzieckiem tylko w rozumieniu językowym i kulturowym. Pod względem medycznym dziecko to osoba pomiędzy pierwszym rokiem życia a okresem pokwitania. Wcześniej masz kolejno niemowlę, noworodka, świeżorodka, płód, zarodek i zygotę. Co jest chyba oczywiste w takim przypadku jak aborcja nie powinniśmy brać pod uwagę czyichś kwestii światopoglądowych i kulturowych, a jedynie fakty i wiedzę medyczną.
@kontonr77: @Herubin: ale plemnik przed zapłodnieniem też żyje, podobnie komórka jajowa. Na komórce jajowej prowadzone są między innymi badania w celu tworzenia komórek macierzystych i hodowli organów. Co też w sytuacji kiedy mamy już utworzone zarodki - czyli zapłodnione komórki jajowe, które następnie zamrażamy i przechowujemy "na zaś" jako materiał do wykorzystania przy in vitro? Co jeśli po zapłodnieniu powstanie zarodek triploidalny, który będzie posiadał trzy komplety chromosomów (a nie
Wszyscy którzy sobie drwią z 11 tygodniowego plodu powinni się zastanowić czy warto było pisać te drwiny i się ośmieszać, ale wytłumaczę wam skończeni idioci, sprobojcie mieć dziecko, starać się o nie aż wkoncu pójść na pierwsze USG i usłyszeć bicie serca s 8 tyg. A później w 11 usuńcie ciążę.
@dobrzecisiewydaje: To że płód ma "okablowanie" które umożliwia odczuwanie bólu nie znaczy że mózg jest na tyle zaawansowany żeby faktycznie można było mówić o odczuwaniu czegokolwiek. Jeszcze trochę czasu po urodzeniu mija zanim mózg się rozwinie na tyle żeby faktycznie była świadomość "coś mnie #!$%@? boli", przy czym trzeba pamiętać że traumy które zaistniały wcześniej mają wpływ na rozwój mimo że nie bardzo można mówić o pamięci, m.in dlatego obrzezanie z
sprobojcie mieć dziecko, starać się o nie aż wkoncu pójść na pierwsze USG i usłyszeć bicie serca s 8 tyg. A później w 11 usuńcie ciążę.


@Fichtner: żaden problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) tzn z ułyszeniem bicia i skrobaniem, próbować dziecka mieć nie zamierzam, ale wpadki chodzą po ludziach
@Dave987654321: dla mężczyzn powinna być możliwość aborcji prawnej, ale nie czuje się kompetentna, żeby tutaj mówić o warunkach na jakich miałoby to działać, zostawiam to prawnikom. I oczywiście musiałoby to działać w taki sposob, żeby uniemożliwić facetowi zabranie manatek i zostawienie kobiety samej jeśli ciąża była planowana, a on się wystraszył. Ale ponownie - nie mam kompetencji, żeby wchodzić w detale co i jak.
Ja, jako ja, również uważam, ze dziecko,