Wpis z mikrobloga

Wykopki popierające podatek katastralny nie różnią się niczym od starych bab sprzedających kraj za 13. i 14. emeryturę.

Tak, co prawda dla niektórych osób będzie to spore obciążenie, ale mniejsza z tym bo MI będzie lepiej, może.


No zupełnie jak stara baba, która wie, że to młodym wyjmą z kieszeni żeby jej dać ale kij tam, jakoś dadzą sobie radę.

A już najbardziej żałosne są kuce ze swoim:

No ja jestem przeciwnikiem wszelkich podatków i danin AAALE akurat podatku katastralnego jestem gorącym zwolennikiem!


Otóż PiS zrobi to tak, że #!$%@? sobie kupicie, a całość nowej daniny pokryjecie wy. A wam - skoro tak lubicie nowe podatki, pożyteczni idioci - wujek Jarek w prezencie wprowadzi podatek bykowy. I będziecie wtedy cienko piszczeć dlaczego nikt nie staje w waszej obronie. Tfu!

#bekazpisu #podatki #nieruchomosci #oswiadczenie #gorzkiezale
  • 40
@PiccoloGrande: Dla właścicieli nieruchomości nie będzie niczym pozytywnym. Jak każdy podatek. Tyle, że kataster w Polsce to kwestia czasu. To raz. A dwa - to jest zwykle dochód lokalny, samorządowy - dlatego samorządom tak na tym zależy, a administracji centralnej nieszczególnie.

W szerszym oglądzie - kataster uporządkuje stan wielu zapyziałych mieszkań/kamienic/działek z którymi teraz niewiele da się zrobić. Jak narzędzie do kształtowania porządku w mieście (i ładu przestrzennego) jest idealny.

Stracą
@PiccoloGrande: @motaboy:

jeżeli ktoś kupuje kilka nieruchomości, to po to żeby je wynajmować i czerpać zysk (pewnie dywersyfikuje sobie swój portfel) myślisz @motaboy że nagle się obsrają i sprzedadzą nieruchomości? Nie, przerzucą podatek na użytkowników końcowych, czyli tych co nie mają mieszkań :D a jak to będzie progresja, to ktoś sobie i tak uśredni na wszystkich nieruchomościach, albo potworzy spółki celowe, które będą mieć po 1-2 nieruchomości. Nie ma podatku,
A dwa - to jest zwykle dochód lokalny, samorządowy - dlatego samorządom tak na tym zależy


@motaboy: Bzdura. Samorządy nie zobaczą z tego podatku ani grosza. PiS nienawidzi samorządów. Poza tym samorządy już otrzymują podatek od nieruchomości. A budżet państwa nie.

kataster uporządkuje stan wielu zapyziałych mieszkań/kamienic/działek z którymi teraz niewiele da się zrobić. Jak narzędzie do kształtowania porządku w mieście (i ładu przestrzennego) jest idealny.


@motaboy: Oh, rly? Przy
Nie, przerzucą podatek na użytkowników końcowych, czyli tych co nie mają mieszkań


@TheDzions: Śmiało. Niech "przerzucają". Szczególnie teraz, kiedy poszli won turyści i duża część podróżującego biznesu. Podatek katastralny w Polsce to kwestia czasu i konieczność. Szczekanie i krokodyle łzy niewiele tu zmienią.

Gdyby chcieć słuchać tego typu kucowatego "niedasie-pie%dolenia" to nigdy nie dało by się w Polsce niczego sensownego przeprowadzić.

Zresztą podatek katastralny nie jest wprowadzany nie dlatego że jeden
Samorządy nie zobaczą z tego podatku ani grosza.


Zobaczymy. Ale nawet gdyby tak miało być - z mojego punktu widzenia... mam to w nosie. Delikatnie mówiąc.

Poza tym samorządy już otrzymują podatek od nieruchomości. A budżet państwa nie.


No właśnie. A kataster podatek od nieruchomości zastąpi tak, jak zastępuje w całym cywilizowanym świecie.

@PiccoloGrande:

Oh, rly? Przy założeniu podatku 0,5% chcesz powiedzieć, że właściciel nieruchomości w prestiżowej lokalizacji o wartości -
@PiccoloGrande: Nie wiem kto ci tak powiedział. Właściciele nieruchomości na katastrze stracą. Państwa, samorządy i społeczności lokalne zyskają. To klasyczny konflikt interesów do rozwiązywania których mamy właśnie powołane cywilizowane Państwo. Klasyczny konflikt zbiorowość - jednostka.

I po raz kolejny Ci napiszę - podatek katastralny w Polsce to kwestia czasu - choćby skały sra%y.
Właściciele nieruchomości na katastrze stracą. Państwa [...] zyskają.


@motaboy: No i właśnie dlatego ten podatek jest zły. Bo państwo PiS pieniądze po prostu rozda na rozwój swoich programów socjalnych.

samorządy i społeczności lokalne zyskają


@motaboy: A to jest bzdura. Jak już wspomniałem wyżej. PiS nie da ani grosza samorządom, a "społeczności lokalne" zapłacą ten podatek w podniesionych cenach.

I po raz kolejny Ci napiszę - podatek katastralny w Polsce to
W państwie PiS? Nie wątpię! Tak samo jak wiele innych podatków, danin, opłat i innych metod ruchania społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@PiccoloGrande: Właśnie raczej nie w państwie PiS. Do tego podatku podchodzą wszystkie rządy po kolei. I chodzą koło niego jak pies koło jeża. Właśnie dlatego że to dochód lokalny - nic z tego nie będą mieli w budżecie centralnym, lub niewiele a sporo strat wizerunkowych
@PiccoloGrande: Głównie dlatego że mamy regulowaną gospodarkę rynkową opartą na kapitalizmie, która pomimo przeróżnych wad daje ludziom wygodniejsze i bezpieczniejsze warunki życia niż neoliberalne dogmaty.