Wpis z mikrobloga

Oddałem auto do mechanika, dostałem wstępną wycenę którą zaakceptowałem, mój tata z którym byłem mówi że normalny koszt, dziadek że znacznie przepłaciłem.
Renault Clio rocznik 2008, do zrobienia było: wymiana klaksonu, poprawa zbieżności kół, kalibracja wtrysków (były wymieniane, ale podobno trzeba coś w komputerze auta zmienić), wymiana zbiornika na płyn do spryskiwaczy, 1 niewiadoma w postaci niedziałania włączania długich świateł, wymiana oleju i wszystkich filtrów.

Nie mówię ile mechanik zawołał żebyście się nie sugerowali - ile byłoby standardową ceną wraz z częściami za to wszystko?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jurix: mogę mniejwiecej podać cenę części.
Klakson max 50 pln
Zbiorniczek płynu do spryskiwaczy w zależności od producenta zamiennika 100-300
Olej jeżeli syntetyk to za 4 litry 100-150
Filtry kpl w zależności od producenta zamienników 120-250
@Jurix to coś przepłacasz, ja w megane 1,5dci za wymianę oleju i kompletu filtrów place coś koło 450zl, z fakturą, u porządnego i nietaniego mechanika. Chyba, że jesteś z Warszawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: jako że "kalibracja wtrysków" w kompie diagnostycznym powinna być raczej czynnością serwisową, bez większego główkowania, tykko klikasz i się robi to jakoś 100-250
zbieżność zależy od warsztatu i czy nie robili czasem geometrii, to tak 50-300
diagnoza tych długich świateł w zależności jak szybko by doszli nawet 400 pln (niestety czas w jaki znaleźli usterkę jest kluczowy)
jeżeli to przełącznik i jest on oddzielnie od przełącznika zespolonego za kierownicą 50-300
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: zależy też ile sobie na częściach przycinają xD części najlepiej kupować samemu w jakimś sklepie (nie hurtowni, chyba że mamy konto i przedstawiciel ustawił ceny) i wyprosić jakieś rabaty, bo mechanik od cen detalicznych ma mniej więcej 50% zniżki w hurtowniach.