Wpis z mikrobloga

Oddałem auto do mechanika, dostałem wstępną wycenę którą zaakceptowałem, mój tata z którym byłem mówi że normalny koszt, dziadek że znacznie przepłaciłem.
Renault Clio rocznik 2008, do zrobienia było: wymiana klaksonu, poprawa zbieżności kół, kalibracja wtrysków (były wymieniane, ale podobno trzeba coś w komputerze auta zmienić), wymiana zbiornika na płyn do spryskiwaczy, 1 niewiadoma w postaci niedziałania włączania długich świateł, wymiana oleju i wszystkich filtrów.

Nie mówię ile mechanik zawołał żebyście się nie sugerowali - ile byłoby standardową ceną wraz z częściami za to wszystko?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 41
  • Odpowiedz
@lamal: @klark: @robertx: Jestem w stanie jakoś to odkręcić? Nie podał mi stawki godzinowej, za części mogę poprosić faktury (jak ostatnim razem wymieniał mi filtry to na paragonie miał ceny niższe niż najtańsze na Allegro, wszystko z Boscha). Czy po oddaniu auta może powiedzieć nagle że nastukał 10k kosztów i tyle mam zapłacić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: @klark: u mnie w miasteczku to wygląda tak:
- Panie za robociznę to będzie 1000pln
- Ok ok, to tylko podam NIP i wystawi Pan FV
- Aaa, no to 1250
  • Odpowiedz
  • 0
@lamal nie wnikam, ja od lat mam jednego mechanika, zawsze jest faktura na części i usługę, do części dolicza sobie parę %, ale za to nie mam żadnych problemów z gwarancją - części i wymiana na koszt mechanika
  • Odpowiedz
@lamal: Dlatego najpierw płacisz, późnej mówisz o fakturze ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale poważnie, naprawianie samochodu bez papierów typu zlecenie naprawy/faktura w dzisiejszych czasach to proszenie się o kłopoty. Wyciągnij wnioski na przyszłość @Jurix: , nic na gębę, papier musi być na wszystko, dla dobra zarówno twojego jak i mechanika
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klark: no ta cena jest z robocizną, więc nie, samą marżą tyle się nie zrobi. Części mogą kosztować jakieś 1500, zależy co tam wsadzą.
  • Odpowiedz
@Jurix gratuluję ja za 5k zrobiłem rozrząd, sprzęgło z zaciskiem, wszystkie płyny oleje i filtry, przednie amortyzatory, uszczelkę pod klawiaturą, podkładki pod wtryskami jakieś uszczelniacze, parę drobnych usterek i mycie silnika. Widocznie stary diesel japoński jest tańszy w utrzymaniu ( ͡º ͜ʖ͡º) jak ekolodzy pozwolą zrobię nim jeszcze że 100k km a ma dopiero 250k i to pierwsza poważna inwestycja w niego
  • Odpowiedz
@Jurix: Nie, znaczy, musisz znaleźć mechanika u którego jest to po prostu normą. Paradoksalnie serwisowanie auta w "droższych" warsztatach wychudzi taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jurix: koniecznie protokół przekazania pojazdu, żeby potem nie okazało się, że nie mam Pańskiego płaszcza i co Pan mi zrobisz. Dokument potwierdzający naprawę w przypadku gwarancji, czy np. błędu. Nie dokręcą sworznia wahacza, wypnie się, starcisz możliwość skrętu, a Ty polecisz w grupkę małych dzieci i bez FV Nie udowodnisz, że odebrałeś przed chwilą auto z naprawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurix: a z 1000, 1200 może, zależy od regionu kraju bo w warszafce to pewnie i koło 3k by się to mogło zakręcić
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurix poprawa zbieżności więc możliwe że mogli wymienić m.in. końcówki drążków ale równie dobrze mogli nie wymienić nic i jeszcze kwestia tych długich świateł co tam nie chciało działać, chociaż wydaje mi się to dziwne bo bądź co bądź ale obwód świateł drogowych zbytnio zaawansowany nie jest i nie widzę w nim żadnej części która mogłaby aż tyle kosztować i sama diagnoza nie powinna zbyt długo zająć.
  • Odpowiedz