Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie chce ze swojego konta, bo się wstydze. Mam 25 lat.

Czy bieganie obniża testosteron?

Zauważyłem dziwną zależność w moim libido, gdy biegam i skupiam się na treningach biegowych to nie chce mi się w ogóle seksu.

A gdy poćwicze na siłowni czy kalistenika to jakiś mam większą ochotę.

Czy to jakiś zbieg okoliczności, czy różnice mogą być tak duże między treningiem siłowym a aerobowym (bieganie)?

Dodam że w grudniu badałem wit d3 i testosteron
Wit D3 poziom 83,
Testosteron całkowity 14.71 nmil/l (8.64-29)
Testosteron wolny 39.44 pmol/l (30.15 - 189.50)

Powinienem się martwić?

Mam 25 lat, 73kg przy 180. Tłuszcz około 11-12% (mocna krata na brzuchu). Wysportowany.

#pytanie #bieganie #silownia #zdrowie #mikrokoksy #mirkokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604a84dfd3f0a9000ae10ea9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 23
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dobrze że dużo pijesz i filtrujesz nerki, zdrowiej się nawadniać mocniej niż ciągle być na deficycie. Ale ważne, żeby płyny które pijesz zawierały minerały też jakieś i żebyś w diecie miał sód i potas w dużych ilościach. Dlatego picie mocno filtrowanej wody ciągle jest moim zdaniem szkodliwe. Możesz sobie robić wodę sodową z tej wody z dzbanka odfiltrowanej. Tak jak to pijali ludzie w całym XIX w i przez
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy jak biegasz, ćwiczenia interwałowe (w tym bieganie) zwiększają testosteron, długodystansowe zmniejszają. Spróbuj przeplatać intensywny sprint wolniejszym biegiem albo spacerem i zobacz jak wtedy zachowa się organizm.
  • Odpowiedz