Wpis z mikrobloga

Jest to mój pierwszy post, wiec nie bijcie


Dzisiaj zakupiłem kość ram do starego laptopa, wszystko się zgadza z poprzednią kością (DDR3, takie samo takowanie, tylko pojemność jest większa, wcześniej miałem 2GB, tera 8GB)

Ogólnie włożyłem ten ram (w laptopie jeden slot) i komp się nie uruchamia, jedyne co startuje to napęd DVD i wentylatory, lecz ekran ciemny.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czytałem gdzieś w necie, że najczęściej tak, gdy są dwie kości RAM, i są one inne. Lecz w moim przypadku mam jedną kość ramu w kompie.

Kompletnie nie wiem o co może chodzić, jakieś rady? Jutro pogrzebie w biosie; ale może któryś z was wie i by mi pomógł ()

  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kisieleeek: niestety istnieje szansa (mała, ale zawsze), że ramy ze zbyt wysokim napieciem moga uszkodzic plyte glowna lapka. Na twoim miejscu sprobowalbym najpierw jakos zresetowac ustawienia biosu. Musisz poszukac na necie jak w Twoim modelu to wygląda. Czy trzeba baterie wyjmowac, itp
  • Odpowiedz
@Kisieleeek: czasem np robi sie tak ze wyjmuje sie tą duża baterie laptopową i wciska wlacznik i przytrzymuje, zeby lapek zgubil ustawienia ale to strzał w ciemno. Jak nic nie pomaga to tak, lapek do serwisu tylko ze tez w nie kazdym serwisie bawią sie w naprawianie plyt glownych.
  • Odpowiedz