Wpis z mikrobloga

Jest to mój pierwszy post, wiec nie bijcie


Dzisiaj zakupiłem kość ram do starego laptopa, wszystko się zgadza z poprzednią kością (DDR3, takie samo takowanie, tylko pojemność jest większa, wcześniej miałem 2GB, tera 8GB)

Ogólnie włożyłem ten ram (w laptopie jeden slot) i komp się nie uruchamia, jedyne co startuje to napęd DVD i wentylatory, lecz ekran ciemny.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czytałem gdzieś w necie, że najczęściej tak, gdy są dwie kości RAM, i są one inne. Lecz w moim przypadku mam jedną kość ramu w kompie.

Kompletnie nie wiem o co może chodzić, jakieś rady? Jutro pogrzebie w biosie; ale może któryś z was wie i by mi pomógł ()

  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kisieleeek:


wcześniej miałem 2GB, tera 8GB

Ogólnie włożyłem ten ram (w laptopie jeden slot)


6GB włożyłeś?

@snajp511:

@Kisieleeek: a dwa co to za system? i odpal tylko na tej jednej dokupionej

@snajp511: przecież napisał, że ma jeden slot więc logiczne, że musiał te 2 GB wyjąć, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Os też nie ma tu nic do rzeczy skoro laptop nie startuje.
@Kisieleeek co to za laptop?
ale chyba i tak gdyby było DDR3L, to by zwykłe DDR3 zadzialalo, chyba ze się mylę


@Kisieleeek: może działać, ale nie musi, wystarczy, że lenovo w biosie zablokuje odpalanie na innych niż low voltage
a 1.35V to jest DDR3L? Bo jak tak to w takim razie mam DDR3L (tą starą kość)


@Kisieleeek: tak, 1.35V to low voltage, zwykłe ddr3 mają 1.5V. Co dziwne to w tym linku, gdzie kupowałeś w opisie pamięci piszą, że właśnie mają 1.35V a w specyfikacji już że 1.5V
A nie da się jakoś zmniejszyć napięcia? słabo wyszło, bo wcześniej znajomy napisał, że kość DDR3 zadziała, nawet gdy mam DDR3L, a tu się okazuje ze jednak inaczej jest