Wpis z mikrobloga

Ta cała zmiana przepisów dotycząca pierwszeństwa pieszych jest wprowadzana zupełnie nie tak, jak powinna. Najpierw powinny być wielkie akcje policji i łapanki takich kierowców jak ten, którzy wyprzedzają na przejściach w sytuacji, gdy totalnie nie mają pewności, czy za sekundę kogoś nie zabiją. Tam na przejście mógł ktoś wchodzić, a on nie miałby szans na wyhamowanie, prędkość swoją drogą też była przekroczona, bo jechałem lekko poniżej 50 km/h. Co potem? Może być różnie. W Olsztynie kierowca w takiej sytuacji dostał 4 lata więzienia za zabicie pieszej, mogą być też zawiasy, zawsze utrata prawka i zakaz prowadzenia pojazdów. Wystarczy jednak nie wyprzedzać na pasach, czy to takie trudne? Tymczasem tydzień temu robiłem ankietę i okazało się, że 70% wykopków nigdy nie widziało policji pilnującej przejścia dla pieszych, z suszarkami na wylotówkach natomiast owszem. Przepisy zmieniają się już za 3 miesiące, tymczasem w mediach nie ma żadnej akcji uświadamiającej. To jest jakaś kpina.

Rzeczona ankieta: https://www.wykop.pl/wpis/55877573/przed-nami-fundamentalna-zmiana-przepisow-dotyczac/

Wyrok z Olsztyna: https://www.olsztyn.so.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1410:sad-odwolawczy-zaostrzyl-kare-dla-kierowcy-za-smiertelne-potracenie-pieszej-na-pasach&catid=44:komunikaty-rzecznika-prasowego&Itemid=162

#kierowcy #samochody #motoryzacja #polskiedrogi #brd #prawojazdy
pogop - Ta cała zmiana przepisów dotycząca pierwszeństwa pieszych jest wprowadzana zu...
  • 16
@pogop: przepisy się w rzeczywistości nie zmienią
W zapisach ustawy będzie widniał zapis o pierwszeństwie osoby WCHODZĄCEJ na przejście dla pieszych
Żadne przepisy nie podają definicji osoby wchodzącej, jednak zdrowy rozsądek podpowiada że wchodzącą osobąnie może być ktoś kto STOI przed pasami
@pawelpablito: Zgadzam się, że brak definicji "osoby wchodzącej" na przejście jest największą wadą tej ustawy, bo pozostawia zbyt dużą dowolność interpretacji.

Natomiast, biorąc pod uwagę, że już teraz orzeczenia policji czy sądów są spaczone na korzyść pieszych, to wydaje mi się, że po tych zmianach wajcha przesunie się jeszcze bardziej na niekorzyść kierowców i wszelkie sytuacje gdy interpretacja będzie niejednoznaczna, będą orzekane na korzyść pieszych.
przepisy się w rzeczywistości nie zmienią

W zapisach ustawy będzie widniał zapis o pierwszeństwie osoby WCHODZĄCEJ na przejście dla pieszych

Żadne przepisy nie podają definicji osoby wchodzącej, jednak zdrowy rozsądek podpowiada że wchodzącą osobąnie może być ktoś kto STOI przed pasami


@pawelpablito: O to to, też to powtarzam, tak naprawdę nic się nie zmieni skoro wchodzący to wchodzący, ja bym powiedział że to podnoszący stopę, którą postawi na przejściu, wchodzący czyli
Co? Jaki poważny problem? Ten akcji nigdy być nie powinno tak jak i połowy ograniczeń prędkości.


@cwlmod: ta akcja powinna być, ale powinna być zrobiona dużo, dużo lepiej, przykładowo tak: https://www.youtube.com/watch?v=B2rFTbvwteo - dla mnie ta reklama jest mistrzostwem świata. U nas został obarczony kierowca, bo jedzie o 10 za szybko, no #!$%@?ło.

Tak, ograniczeń też jest od #!$%@? i to z dupy. Auta jadę 80-100 w terenie zabudowanym (może więcej) wylatują
@pogop: ja już szykuje naklejki ile osób potrace na przejściu. Takie co piloci kiedyś na samolotach naklejali.

Mega wzrośna wypadki z udziałem pieszych. Nie unikniesz już rozjechania pieszego chyba że będziesz się zatrzymywał do 0 przed kazdym przejściem
ta akcja powinna być, ale powinna być zrobiona dużo, dużo lepiej, przykładowo tak: https://www.youtube.com/watch?v=B2rFTbvwteo - dla mnie ta reklama jest mistrzostwem świata. U nas został obarczony kierowca, bo jedzie o 10 za szybko, no #!$%@?ło.


@jagodowy_krol: Reklama fajna, ale pomija kompletnie kwestię płynności ruchu. No ktoś #!$%@?ł i w mieście można dyskutować o limitach prędkości, które ograniczają skutki takich wypadków, ale nie poza miastem.

Tak, ograniczeń też jest od #!$%@? i
Piękny odcinek drogi, wszyscy jadą 80-100, ale za rogiem stoi policja bo jebnięto tam ograniczenie do 60km/h. Jest to miejsce gdzie droga jest w zasadzie równa, brak przeszkód zasłaniających widok, barierki oddzielające jezdnie i nawet jak pada deszcz to nie jest ślisko bo jest pod górkę więc nie tworzą się kałuże.

@cwlmod: o tym mówię. a ile razy widzieliśmy ich w okolicy szkoły? ja raz, ze 2 razy słyszałem, że stali
@jagodowy_krol: Brakuje mi takiej merytorycznej dyskusji nt bezpieczeństwa drogowego. Zawsze jest #!$%@?, że musi ratować życie wszystkimi możliwymi środkami lub milczeniem zbywane są sytuacje gdy życie nie jest ratowane w imię sprawnego i płynnego ruchu.
@cwlmod: w pl nie ma merytorycznej dyskusji nad niczym. Śmieci w lasach - nie. Ogólnie śmieci - nie. Gospodarka wodna - nie. Polityka - ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zdrowie (medycyna) - nie. Sport - nie. Wszystko musi być przeregulowane, każdy jeden aspekt wpisany w paragrafy dopiero można działać.

ostatnio gdzieś był ranking odnośnie odległości i w PL mamy najwięcej kierowców trzymających "bezpieczną odległość" - tylko, że to
w pl nie ma merytorycznej dyskusji nad niczym. Śmieci w lasach - nie. Ogólnie śmieci - nie. Gospodarka wodna - nie. Polityka - ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zdrowie (medycyna) - nie. Sport - nie. Wszystko musi być przeregulowane, każdy jeden aspekt wpisany w paragrafy dopiero można działać.


@jagodowy_krol: Smutne i prawdziwe

i naprawdę wiele innych. A dyskusja? Ja jeżdżę doskonale, ja błędów nie popełniam, niech inni....


Troszkę