Wpis z mikrobloga

#szczepienia #astrazeneca #covid19 mam na jutro wyznaczony termin szczepienia (już dwa razy przekładałam), ale przed konsultacją u gastrologa #crohn . No cykam się niesamowicie. Katar mam, stan zapalny żołądka i panikę w oczach. I serce mi wali. Szczepić się czy nie? Teoretycznie nauczycieli mieli szczepić do wczoraj...
  • 23
via Android
  • 0
@radoskor3 to serio czy z ironią? (òóˇ) u mnie większość dziewczyn kiepsko przeszła, ale mówili im, że po przejściu covida gorzej się przechodzi szczepienie. Ja covida raczej nie miałam. A chętnych nie wiem ile jest. Musiało im zostać trochę szczepionek, bo mieli już nie szczepić xD
@estetka ja z tego co czytałem na j-elita to gdybym mógł to szczepiłbym się jak najprędzej. Ale niestety z racji wieku i niewpisania wzjg do listy 1b poczekam sobie rok xD.

Tldr: szczepić się :)
@estetka: Tu hashimoto. Też się boję. Wolałbym Pfeizera, ale ponoć mRNA też wywołują ostrą reakcję autoimmunologiczną. Są nawet badania o mocnym zaostrzeniu choroby reumatycznej po szczepionce na grypę. Wiem, co czujesz. Tu nie chodzi o gorączkę po podaniu, ale o reakcję całego organizmu, podatnego na choroby autoimmunologiczne.
@estetka Choruje na niedoczynność, hioerinsulinemie, no i moje serduszko czasem pracuje nie tak jak powinno. Ale nikt sobie z tego nic nie zrobił przyjmując mnie na szczepienie
@estetka szczerze to nie wiem co myśleć na ten temat. Aczkolwiek ja podchodzę do tego tak że wolę się zaszczepić niż przejść covid i mieć powikłania, wiadomo jak różnie bywa.. Trzymam kciuki i nic się nie bój, powiedz o wszystkim co Ci leży podczas kwalifikacji do szczepienia :) daj znać jutro.
@estetka szczepienie w sobotę o 11. 12h później dreszcze i temp 38.5 trochę rozwolnienie i ból ręki. Paracetamol 1000, gorąca herbata stoperan i luli. Rano zmęczenie brak apetytu lekka gorączka 38 - 500 paracetamolu. Do wieczora już po gorączce, zostało zmęczenie. Dziś rano (40h po szczepieniu) zero problemów jedynie ręką boli jakbym się walnął o mebel.

Żona: szczepienie, ból ręki, 37.8 a po nocy nic tylko ból ręki i zmęczenie.

Nie panikuj
@estetka: ja pociesze Cie ze z Crohnem przeszedlem covid bez wiekszych problemow. Jedyny plus ze immunosupresje mialem juz pol roku odstawiona wiec organizm mial troche czasu sie ogarnac.

Jelitowo niewiele gorzej niz zwyczajnie, poza tym tez znosnie - wlasciwie jeden dzien goraczki tylko