Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dwa pytanka do mirków-korpoludków:
1. Warto próbować swoich sił w rekrutacji na stanowisko team leadera? Pracuję w typowym entry lvl korpo, do którego idzie się dla doświadczenia i czmycha po roku-dwóch. Miałem taki plan, bo zaraz 3 lata stażu mi mijają, ale pojawił się wakat na stanowisku TL-a i podobno nie ma chętnych (bo TL pracuje u mnie pól na pół z biura/domu, a szeregowi pracownicy z domu do odwołania pandemii). Czy taki wpis w CV jest cokolwiek warty jeżeli nie chcę się pchać w przyszłości w zarządzanie ludźmi na wyższym poziomie? W necie czytałem opinie, że nie ma to przełożenia na lepsze stanowiska w przyszłości, bo zazwyczaj TL-ów w innych firmach rekrutuje się spośród ludzi obeznanych z procesem, a oprócz tego przez skupienie się na robocie papierkowej człowiek nie jest tak bieżący z tym co się dzieje w jego specjalizacji i potem ma gorzej w innych firmach. Jak to w końcu jest?
2. Oprócz powyższego stanowiska jest jeszcze wolne stanowisko specjalisty (trochę lepsze niż moje obecne) w innym teamie i mnie wstępnie nawet zaciekawiło, ale jest to oferta na zastępstwo (macierzyński). Obecnie mam umowę na stałe. Jakby to wyglądało w świadectwie pracy, byłoby wyszczególnione że była to umowa na zastępstwo? Bo jeśli tak, to nie wiem czy nie zniechęcałoby to potencjalnych pracodawców.
#pracbaza #korposwiat #kariera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6045075dd2f37c000a2c0dcf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: pracuje w korpo poza PL i TL to typowy stopień wyżej i jeśli pracownicy nie próbują iść na stanowisko seniora/qa to właśnie tam próbują. Moim zdaniem warto, a napewno lepiej będziesz zarabiać i nauczysz się nowych rzeczy. Co do umowy na zastępstwo to kto niby ma dawać o to #!$%@?? Praca to praca, nauczysz się nowych kompetencji, nie twoja wina, że to na zastępstwo.
@AnonimoweMirkoWyznania: A jak chcesz wskoczyć wyżej do zarządzania ludźmi omijając po drodze rolę TLa? Dobra, w szczególnych przypadkach to jest możliwe, ale łatwiej najpierw zostać TLem, nabijać doświadczenie w zarządzaniu ludźmi a potem iść wyżej jeśli chcesz.