Wpis z mikrobloga

Ateista na Amen z kontr propozycją na propagandę katolską w miastach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzieliście plakaty z napisem "Dlaczego nie przyjmujemy księdza po kolędzie? mamo i tato", albo "Dlaczego nie idziemy w niedzielę do kościoła? mamo i tato"?

Wysłałem zapytanie do rzecznika fundacji 'Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara' czy to jest fejk, czy prawda, bo na ich stronie internetowej przyznają się tylko do billboardów z napisami "Kochajcie się mamo i tato" + kilka billboardów pro-life.

Gdyby jednak okazało się, że teksty o księdzu po kolędzie i chodzeniu na mszę to autentyczne billboardy wywieszone w wielu polskich miastach, to czy wzięlibyście udział w zrzutce na nasze własne plakaty?

Przykłady:

- Dlaczego ksiądz mnie tam dotyka? mamo i tato

- Dlaczego księdza przenoszą z parafii do parafii? mamo i tato

- Dlaczego ksiądz nie płaci podatków? mamo i tato

Jakieś pomysły ?


#propaganda #bekazprawakow #bekazkatoli #bekazpisu #neuropa #strajkkobiet #prolife = #szury
Pobierz grubson234567 - Ateista na Amen z kontr propozycją na propagandę katolską w miastach ...
źródło: comment_1615135457zTtSJA4L0NIayYSCpGG6DG.jpg
  • 92
@Faraluch No czaje czyli chodzi o wywołanie poczucia winy. Dla mnie trochę bez sensu, kto czyta taki bilbord i się nim wgl. przejmuje. Najpewniej kierują to do czarnej masy, której jednym źródłem wiedzy są gazety czy telewizja. Każdy rozsądny człowiek tworzy swój światopogląd i tok rozumowania na podstawie szerzej zakrojonej wiedzy nie tylko na dwóch kanałach telewizyjnych czy reklamach bilbordowych
- Dlaczego księdza przenoszą z parafii do parafii? mamo i tato

Pomysł bardzo dobry, z chęcią się dołożę, ale ten tekst trzeba jakoś zmienić, bo przenoszenie księdza z parafii na parafię co jakiś czas jest chyba dość powszechne. Może coś w stylu "mamo, tato, a dlaczego ten ksiądz pedofil nie poszedł do więzienia tylko do innej parafii?"
drazni cie billboard z napisem kochajcie sie mamo i tato?


@hekktik: Mnie drażni, bo są stawiane w bardzo złej intencji przez religijnych fundamentalistów, czyli wewnętrzne zagrożenie dla państwa polskiego.
Niektóre komusze plakaty propagandowe też były spoko, takie np. "kobiety na traktory" wzywające do równouprawnienia. Tacy jak ty pożyteczni idioci wtedy też pewnie przyklaskiwali pozytywnej akcji.
@StefanEm: w polskim prawodawstwie jest takie coś jak domniemanie niewinności. Jeżeli ktoś (wg polskiego prawa) ma widzę o aktach pedofilskich i nie zgłosi tego na policję to może również zostać postawiony w stan oskarżenia za współudział. Jeżeli ty uważasz ze każdy ksiądz jest pedofilem i nie zgłosiłeś tego na policję to również jesteś współwinny wiec niczym nie różnisz się od nich.