Wpis z mikrobloga

@ironlelele: W dniach rektorskich i usprawiedliwieniach nieobecności dla strajkujących, akcentowaniu poglądów politycznych przez wykładowców, dziesiątek avatarów z błyskawicami włącznie z profesorami, specyfice i cechach studentów (nadreprezentacja osób homoseksualnych, jawnie wspierająca lewicowe partie i ruchy), pogardliwe wypowiedzi i uwagi w stosunku do chrześcijan (zajęcia wstępu do socjologii i „wypieranie zabobonu z kraju”). Dlaczego na biologicznych podstawach zachowania nie rozmawialiśmy o syndromie postaborcyjnym? Temat przemilczany, bo niewygodny. Dlaczego wykładowcy tolerują wypowiedzi studentów o
@Ahmedzik09: Wrzucanie wszystkich chrześcijan do jednego wora. Jak wierzy w Boga to niech studiuje u Rydzyka?!
Nie masz pojęcia o chrześcijaństwie więc stwierdzasz aaa to pewnie prawie to samo, będzie im blizej do Rydzyka niż do innych uczelni. Szkoda czasu na dyskusje z ludźmi, którzy nie wiedzą ale osądzą na postawie, w sumie nie wiem na podstawie czego to wysnules.
Jeżeli by była to chrześcijaństwo by nie istniało

jak do tego doszedłeś?
jest sprzeczna choćby z kreacjonizmem a mimo to istnieją religie które go wyznają (dosłownie). sprzeczność poglądów religijnych z stanem wiedzy jakoś im nie przeszkadza w istnieniu i wyznawaniu tego. nawet Świadkowie Jehowy mają problem z ewolucją, w usa Chrześcijanie też.

nauka jest sprzeczna z kreacjonizmem choćby wiec jest bezpośrednio sprzeczna z zawartością Biblii. oczywiście można brać biblię 'metaforycznie' i to
@Paula_pi:
Po pierwsze to nie wrzucam nikogo do jednego wora po prostu wyraziłem moje zdanie, dotyczące środowiska w którym prawdopodobnie czułby się lepiej i szybciej się odnalazł wśród podobnych sobie...

> Nie masz pojęcia o chrześcijaństwie więc stwierdzasz aaa to pewnie prawie to samo, będzie im blizej do Rydzyka niż do innych uczelni. Szkoda czasu na dyskusje z ludźmi, którzy nie wiedzą ale osądzą na postawie, w sumie nie wiem na
@10129: 1. Kreacjonizm nie jest dogmatem wiary chrześcijańskiej, więc przytaczając to jako argument pokazujesz swoją niewiedzę i ignorancję. 2. Podaj mi twoje rzekome sprzeczności z zawartością Biblii. 3. Biblii nie interpretuje się metaforycznie, tylko zgodnie z tradycją. To Kościół utworzył kanon Biblii a nie odwrotnie. To jak powinno się rozumieć Biblię zależne jest od analizy językowej danej jego części. Nie jest to również opracowanie historyczne, tylko ma przekazywać treść religijną. 4.