Wpis z mikrobloga

Namiar na bezpieczną aborcję.

Wszyscy wiemy, że tak naprawdę nikt nikomu nie musi się tłumaczyć dlaczego chce wykonać aborcję. Jednak dziś przedstawię Wam podawane najczęściej powody przerwania ciąży. Liczby do wpisu brałam z tego badania.

Aż 74% osób odpowiedziało, że chce przerwać ciążę w trosce o inne osoby. Pod tym rozumiemy problemy finansowe, problemy w związku czy ogólnie problemy rodzinne związane np. z koniecznością opiekowania się chorym dzieckiem czy innym członkiem rodziny.

73% osób jako powód podało problemy finansowe (niezależnie od odpowiedzi powyżej). Jest to moim zdaniem całkowicie zrozumiałe, bo dziecko kosztuje. I nie, nie wystarczy dziecka kochać i jakoś to będzie. Żyjemy w czasach, gdzie pieniądze są niezbędne, żeby dziecko miało wszystko czego mu trzeba.

Posiadanie dziecka koliduje ze szkołą/pracą/innymi obowiązkami - tak odpowiedziało 69% osób. I to także jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. NIE KAŻDY CHCE MIEĆ DZIECKO teraz albo kiedykolwiek. Jedni spełnią się jako rodzice i to da im szczęście. Inni z kolei chcą robić karierę, bo dla nich szczęście to zostać prezesem wielkiej firmy i mnóstwo kasy. Obie wizje szczęścia są w porządku. Tak jak i zresztą wszystkie inne, których realizacja nie krzywdzi innych.

48% - niechęć bycia samotną matką /problemy w związku. Samotni rodzice nie mają łatwo, zatem nie każdy chce się podejmować tego zadania. Problemy w związku także nie wróżą dobrze. Nie sądzę, żeby dziecko rozwijało się dobrze obserwując toksyczny związek rodziców, a często niestety tak to wygląda. 'Zostańmy razem dla dobra dziecka'.

Dla 38% osób niedawno urodzone dziecko jest powodem przerwania aktualnej ciąży. Noworodki i niemowlęta wymagają naprawdę dużo czasu, uwagi i siły. Nie każdy chce i może podjąć się takiego zdania x2.

Wszystko wyżej to ogólniki, zdaję sobie z tego sprawę, jednak pamiętajmy jedno - sama niechęć bycia w ciąży jest wystarczającym powodem do jej przerwania. Nikt nikogo nie może zmusić do kontynuowania jej.

Dlatego jeżeli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

35/x

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do obserwowania/czarnolistowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM
Amishia - Namiar na bezpieczną aborcję. 

Wszyscy wiemy, że tak naprawdę nikt nikom...

źródło: comment_1615045945PVtLLkM74LgU51qqSb512g.jpg

Pobierz
  • 274
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@admx1: no ja nie wiem. Wybieram s--s, ale nie wybieram ciąży. Nie chcę być w ciąży, więc stosuję antykoncepcję, która nie chroni w 100%. Jak wpadne, to przerywam ciążę, bo wiem, że jeszcze nie chce dziecka, ponieważ nie mam na to odpowiednich środków.

Nie wiem co jest standardem wśród pro abo. Ja jestem pro choice ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TeBerry: Każda puszczalska jest gwałcona? Dwoje ludzi uprawiających s-x nawet zabezpieczając się musi się liczyć z możliwością wpadki, jeżeli nie chcą wychowywać dziecka mogą je oddać do adopcji, podczas gwałtu kobieta nie chce uprawiać sexu, do zapłodnienia może dojść wbrew jej woli czyli bez jej zgody na stosunek. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia to pomijając tabletkę dzień po dojdzie do niego bez woli kobiety. Nie wiem jak inaczej mogę pokazać mój
  • Odpowiedz
Moim zdaniem ktokolwiek uprawia s--s bez zabezpieczenia ale i te osoby co te zabezpieczenia stosują powinien być świadomy, iż konsekwencją może byś ciąża, czyli początek życia, w ten sposób działa nasze ciało i tego nie są się zmienić. I tak samo jak bierzemy odpowiedzialność za kredyt, za kupno auta, czy za opiekę nad zwierzęciem tym bardziej powinniśmy brać odpowiedzialność za przypadkowe lub celowe zajście w ciążę. To jest odpowiedzialność, którą człowiek powinien
  • Odpowiedz
Niechciana znaczy niechciana. To jest proste.


@Amishia: Szkoda, że faceci też nie mogą mieć prawa do niechcianych/chcianych ciąż. Nawet jeśli ktoś nie chce zostać ojcem to ma niewiele do powiedzenia w tym temacie bo dalszy los zarodka należy do kobiety.
  • Odpowiedz
@typbezkasy95: nikt nie robi z tego formy antykoncepcji.
Wiadomo, że założenie gumki na penisa, połknięcie tabletki przez kobietę czy naklejenie plastra jest łatwiejsze, tańsze i wygodniejsze, ale czasami to zawodzi. My, kobiety, a także ich partnerzy (ale jak widać tylko ich część) nie chce zostawać na lodzie z zobowiązaniami na całe życie, na które nie są gotowi.
To nie jest tak, że ktoś będzie sobie robił aborcję raz na tydzień
  • Odpowiedz
@fakt22: Wbrew woli, czy nie, to nadal jest "dziecko". G---t usprawiedliwia zamordowanie dziecka? Przecież to nawet nie odwróci gwałtu, lecz zmniejszy w jakimś stopniu krzywdę ofiary. Morderstwo to chyba coś gorszego niż g---t, ale nie wiem. Wytłumacz mi swoją logikę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@moncler: a ja jak najbardziej spotkałam. Wiele osób mówi o tym głośno, że żałują rodzicielstwa, więc jeżeli ktoś sobie zdaje sprawę z tego że nie chce byc rodzicem, to nie powinien być do tego zmuszany.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@typbezkasy95: Owszem, ale bądźmy szczerzy - kto wyciąga jak ma gume? Malo osób.

Tak samo naprawdę bardzo mało osób w stałych związkach stosuje coś więcej niz p----------y lub hormony.
  • Odpowiedz
Jestem ciekawa ile osób którzy są pro aborcja, faktycznie miało dylemat w tej sprawie lub przeszło aborcję, lub ich ciąża została zdiagnozowana z wadami. Czy to po prostu taka nagonka tylko po to aby próbować coś zmienić i mieć jakieś "stabilne" zdanie na jakiś randomowy temat.
  • Odpowiedz
@Tyrande:

To nie jest tak, że ktoś będzie sobie robił aborcję


To bez różnicy, bo wykonanie zabiegu aborcji zawsze jest etycznie neutralne. Nie ważne, czy ktoś to robi w ostateczności, czy nawet dla zabawy.
  • Odpowiedz
@moncler:

ten sposób działa nasze ciało i tego nie są się zmienić


Tak samo jak niedbanie o higienę ustną prowadzi do próchnicy. Czy z tego powodu, powinno się odmawiać im dobrodziejstw stomatologii? Co to za pokręcona logika?
  • Odpowiedz
@TeBerry nawet jak zabieg zostanie mu zrobiony to jeżeli po wyjściu od dentysty dalej nie będzie stosował się do pewnych zasad i nie będzie uważał problem wróci
  • Odpowiedz
@moncler: Nie pytałem o to. Skoro odmawiamy aborcji, bo powinni ponieść konsekwencje seksu, to odmawiamy również zabiegu stomatologicznemu każdemu, kto nie myje zębów. Albo nie ratujemy osób w wypadku samochodowym, jeśli nie zapieli pasów. "Niech ponoszą konsekwencje swoich czynów"
  • Odpowiedz