Wpis z mikrobloga

Po ataku na Kapitol w styczniu 2021 roku pojawiło się wiele głosów, które mówiły, że to jakaś ustawka bo jak to możliwe, że było tak mało policji/sił porządkowych, że atakujący byli w stanie wedrzeć się do środka.

Na to pytanie światło rzucił Generał William J. Walker, dowódca Gwardii Narodowej w Dystrykcie Kolumbia (czyli rejon, na terenie którego znajduje się m.in Kapitol).

Podczas przesłuchania Walker zeznał, że Pentagon nałożył na niego ograniczenia w podejmowaniu decyzji jak zareagować. Gdy otrzymał telefon od szefa policji, że potrzebują wsparcia Gwardii Narodowej generał musiał czekać 3 godziny i 19 minut na zgodę, by wysłać tam oddziały szybkiego reagowania. Dodatkowo nałożono na niego wymóg przesłania dokumentacji, która nigdy wcześniej nie była wymagana.

To stawia pytanie, czy administracja Trumpa specjalnie wystawiła osłabione siły do ochrony Kapitolu i odmawiając wsparcia, mając nadzieję, że dojdzie do włamania się do budynków rządowych?

Przykładowo w trakcie protestów BLM w Waszyngtonie nie było żadnego problemu z wystawieniem b. dużych sił, które nie pozwoliły nawet podejść do budynków a do ogarnięcia protestujących wysłano nawet policję konną i użyto gazu.

Fatalna ochrona podczas protestów 6 stycznia nie wynikała więc z braku możliwości, tylko z zaplanowanego działania.

#usa #neuropa #4konserwy #trump
rzep - Po ataku na Kapitol w styczniu 2021 roku pojawiło się wiele głosów, które mówi...
  • 30
To stawia pytanie, czy administracja Trumpa specjalnie wystawiła osłabione siły do ochrony Kapitolu i odmawiając wsparcia, mając nadzieję, że dojdzie do włamania się do budynków rządowych?


Uwaga podaję manual wg @rzep:

gdy przeciwnicy polityczni węszą spisek -> szuria XD

gdy ja węszę spisek -> bardzo poważne przypuszczenia

Masz na wideo zeznanie generała (pod przysięga), który odpowiadał za wysłanie sił Gwardii Narodowej.


@rzep: Mireczku, ostatnio, po sprawie impeachmentu Trumpa, przestałem brać udział w tym festiwalu kalumnii wylewanych przez obie strony na siebie. Nie ma sensu kompromitować się udając że mamy jakąkolwiek wiedzę na temat faktycznych wydarzeń. bo w całej tej sprawie już dawno nie o to chodzi.
gdy przeciwnicy polityczni węszą spisek -> szuria XD

Nie ma sensu kompromitować się udając że mamy jakąkolwiek wiedzę na temat faktycznych wydarzeń. bo w całej tej sprawie już dawno nie o to chodzi.


@qluch: przecież tutaj zaczyna się takie samo dochodzenie jak w przypadku 11. września i wszystko wychodzi a zwłaszcza przy przesłuchaniach w kongresie gdzie za kłamstwo pod przysięgą są surowe kary.

No ale tak jak w przypadku 9/11 znajdą
@qluch:

Nie ma sensu kompromitować się udając że mamy jakąkolwiek wiedzę na temat faktycznych wydarzeń. bo w całej tej sprawie już dawno nie o to chodzi.


Co za wygodne stanowisko. Jak Trump rzucał oskarżeniami z kapelusza na lewo i prawo to cały wykop był tym zasrany.

Jak na wierzch zaczynają wychodzić fakty i zeznania pod przysięgą kluczowych osób, to nagle "nie kompromitujmy się".
przecież tutaj zaczyna się takie samo dochodzenie jak w przypadku 11. września


@k1fl0w: no nie wiem, czy porównywanie dochodzenia w sprawie 11 września i wydarzeń z zaprzysiężenia to dobry pomysł

No ale tak jak w przypadku 9/11 znajdą się tacy, którzy będą twierdzić, że to było inside job - nie bądź po tej stronie proszę.


@k1fl0w: dlaczego tak uważasz? Dlatego, że zwracam uwagę na to, żeby powstrzymać się od poszlakowania
mam nadzieje ze masz swiadmosc, na jak wielkiego kretyna teraz wychodzisz, prowadzac taka narracje w tym watku?


@asenjo: nie mam, możesz mi wyjaśnić swoje święte oburzenie?
@rzep

Zastraszenie senatorów? Wymówka by wprowadzić stan wyjątkowy? "Zemsta" na demokratach (a nóż by jakiegoś zabili czy pobili)? Motywów może być wiele

Słabe.

Biden nie rządził, za wszystko odpowiadali ludzie Trumpa.

Może to był sabotaż.
@k1fl0w: nie. Wcale tego nie mówię. Wersja rządu USA jest całkowicie prawidłowa. W teorie spiskowe wierzą tylko idioci bo wiadomo że mamy raj na ziemii, wszyscy ludzie są nieskazitelnie prawi a juz szczególnie USA stojące na straży porządku, pokoju i demokracji na świecie.
@k1fl0w: No przecież mówię jak było.
Wieże takie jak WTC są zbudowane w taki sposób by ich rdzeń który trzyma wszystko w kupie zapadał sie pionowo razem z zapadaniem sie podwieszanych pod niego poszczególnych pięter.
Każdy poważny naukowiec potwierdzi że takie rdzenie zapadają się właśnie w taki sposób i że są specjalnie tak tworzone żeby całkowicie sie zawaliły i rozpadły na drobne kawałki tak jak rozpada sie szyba w samochodzie a