Wpis z mikrobloga

#samochody #prawodrogowe #prawo

02.03 załatwiałem papierologie związaną z rejestracją samochodu, dowód tymczasowy mam ważny do 01.04, a przegląd techniczny do 19.03. Czy jeżeli do 19.03 nie otrzymam nowego dowodu to muszę jechać na przegląd i dostanę go na kartce i mogę normalnie jeździć na tymczasowym do 01.04 a przy odbiorze pracownik wydający dowód mi wbije przegląd?
  • 4
@patrick_baitman: Jak to możliwe, skoro wg tych informacji (nie mam pewności czy to info jest zgodne z prawem) jest tak:

Kiedy składamy wniosek o rejestrację pojazdu, otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny ważny 30 dni lub do dnia, w którym kończy się ważność badania technicznego pojazdu. Jeśli termin ważności dowodu minie, np. po 14 dniach (rejestrowaliśmy pojazd 1 czerwca, przegląd ważny jest do 14 czerwca, a dowód właściwy otrzymamy 30 czerwca) to od
@patrick_baitman: Nie widzę za bardzo w necie potwierdzenia tej informacji, ale wygląda na to, że skoro nie ma w pozwoleniu czasowym rubryki na ważność przeglądu a jest tylko H - ważność pozwolenia, to powinieneś mieć w rubryce H 19.03.2021. No chyba że teraz, gdy policjant ma możliwość sprawdzenia daty przeglądu w bazie, nie robi się tak i zawsze wpisuje się datę po miesiącu od daty wniosku o rejestrację. Co masz w