Wpis z mikrobloga

Hejka, ostatnio mam problemy ze wzrokiem, albo tak mi się wydaje.
Teoretycznie nie widzę źle, tyle, że przy czytaniu szczególnie z laptopa nie mogę się skupić na tekście. Przed pandemią gdy było coś dalej na tablicy (studia) to nieraz wytężałem wzrok i było ok. Wydaje mi się, że albo przemęczone oczy albo bardzo mała wada wzroku, jednak chciałbym to sprawdzić. Nwm czy sobie tego nie ''wmawiam" bo chciałbym mieć okulary xd

Tu rodzi się pytanie, jak wygląda cała procedura? Czy trzeba iść do lekarza specjalisty czy wystarczy, że pójdę do salonu optycznego, tam się umówię na badanie wzroku i bd git? Fajnie by było jakby ktoś powiedział coś na temat wojny sieciówki vs małe salony. Teoretycznie wiem, że w salonach drożej itd. ale koniecznie jak już to chciałbym oprawki Hugo Bossa a nie wiem czy w małym salonie je znajdę?
W ogle chciałbym usłyszeć kilka rad na temat okularów - tworzywo vs metal, jakie noski i jak z zauszniki na dłuższą metę ? (wygoda)

Zastanawiam się nad dwiema parami a są zupełnie różne https://visionexpress.pl/oprawki-okularowe/produkty/OPR.103596/HUGO-BOSS-0976-003 vs https://eyewear24.net/product-pol-38519-Okulary-Korekcyjne-Hugo-Boss-HUGO-HG-1057-003.html
#okulary #oprawki #hugoboss #optyk #okulista
  • 6
mogę się skupić na tekście


@Kapac: Problem psychoczny.

chciałbym to sprawdzić


@Kapac: Idź do okulisty, że niby zapytać która godzina. Zamknij jedno oko, przeczytaj rząd liter. Powiedz "przepraszam, nie dosłyszałem" zamknij drugie i tez przeczytaj. Jak przeczytasz trzeci od dołu to znaczy, że OK. Wtedy "dziękuje do widzenia" i stówka zaoszczędzona.

chciałbym mieć okulary


@Kapac: To se kup zerówki - jak sie poprawi, znaczy, że sobie wmawiałeś, ale będziesz
@Kapac wytężanie wzroku to nie jest dobra metoda - zapewne jesteś krótkowzroczny jeżeli masz problem na dal

Idź do optometrysty - małe saloniki mają przeważnie lepsze ceny

Sieciowki dają spore narzuty na szkła i zachęcają promocjami typu 70% rabatu na oprawkę itp

Jakie miasto?